23. února 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Domácnostem podraží i voda z kohoutku. Chystá se nová vodní daň

Voda z kohoutku (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Voda z kohoutku (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA To, že vyšší DPH kromě jiných položek zdraží i pitnou vodu, už mnozí lidé tuší. Jenomže stát hodlá zavést poplatek, který domácnostem zvedne cenu vodného ještě o několik stovek navíc.

Vodárny a další firmy totiž podle představ ministerstva zemědělství odvedou v příštím roce cosi jako vodní daň. Zhruba dvě miliardy vybraných korun následně skončí ve fondu na financování protipovodňových bariér.

A tuto "daň", což je ve skutečnosti vyšší poplatek za čerpání vody, zaplatí koncoví zákazníci. Zavedení "vodní daně" ministerstvo navrhuje v Koncepci vodohospodářské politiky na roky 2011 až 2015. "Návrh se objeví na programu vlády během jarních měsíců," upřesňuje mluvčí ministerstva zemědělství Tereza Dvořáčková.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.