Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Doprava na léto zlevňuje

Pendolino | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pendolino | foto: Jiří Wagner - redaktor Neviditelného psaReprofoto

Letní cestování po Česku i okolních zemích lze letos pořídit za zajímavé ceny. Někteří dopravci totiž přicházejí s velkými slevami.

„Například cena obyčejného i zvláštního jízdného SuperCity pro děti, důchodce a držitele průkazů ZTP a ZTP/P se snižuje o 20 procent,“ sdělil mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj. Při cestě vlakem Pendolino z Prahy do Ostravy tak cestující uspoří asi sto korun.

Nejatraktivnější slevy ovšem u některých společností čekají na studenty a mladé lidi do 26 let. Těch totiž kvůli letním prázdninám ve vlacích a autobusech cestuje méně než v jiných obdobích roku.

„Studentům nabízíme zvláštní slevy. V průběhu prázdnin totiž nemůžou uplatnit běžné zlevněné žákovské jízdenky, ale my jim jízdné nabízíme i nyní za žákovské slevy,“ říká šéf Student Agency Radim Jančura.

České dráhy pro mladé cestující připravily zvláštní průkazku na slevu, takzvaný Junior pas - léto. Za cenu 100 korun tak získají cestující do 26 let po dobu od konce června do poloviny září výrazné slevy.

Ty činí minimálně 50 procent z obyčejného jízdného na jednotlivé jízdenky, zhruba třetinu na síťové jízdenky a čtvrtinu z mezinárodních jízdenek do 25 zemí Evropy.

Hlavním účelem výrazných slev je udržení zákazníků a objemů prodeje v období, kdy obvykle jezdí méně lidí. Pokles počtu cestujících ale podle některých dopravců není letos příliš výrazný.

„Jezdí sice méně studentů, ale naopak přibývá lidí, kteří jezdí po republice například na výlet do Prahy,“ domnívá se Jančura.

S akční nabídkou pro studenty přichází i společnost GTS International. Například jednosměrnou autobusovou jízdenku z Prahy do Brna lze zakoupit již za 99 korun.

Rodiny mohou při letních víkendových výletech využít jízdenku Českách drah nazvanou SONE+. Za 160 korun může celý den společně cestovat až 5 cestujících všemi osobními vlaky Českých drah.
,
Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

Ministryně financí Alena Schillerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Ministryně financí Alena Schillerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Ministryně financí Alena Schillerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!