15. srpna 2013 15:38 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Dovolenou v Egyptě můžete vyměnit, cestovky řeší první storna

Stoupenec Mursího kříčí hesla před policií v Káhiře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stoupenec Mursího kříčí hesla před policií v Káhiře. | foto: Reuters

PRAHA Cestovní kanceláře kvůli nepokojům v Egyptě registrují první storna pobytových zájezdů k Rudému moři, zájem lidí o last minute zájezdy do egyptských letovisek ale neklesá. CK Fischer umožní klientům, kteří si již zájezd zakoupili, bezplatnou výměnu destinace.

Z egyptské Hurgady je hlášen první mrtvý a některé cestovky zvažují omezení kapacity letů do Egypta. "Vzhledem k napjaté situaci přistupuje cestovní kancelář Fischer k mimořádnému opatření. Klientům, kteří již mají zakoupený zájezd do této země s odletem do 31. srpna, umožníme bezplatnou změnu destinace," oznámil mluvčí CK Jan Osúch.

Násilí v Hurgadě

Nepokoje v Egyptě se nevyhnuly ani turistickému letovisku Hurgada. Byl při nich zabit jeden člen islamistického Muslimského bratrstva. Střet mezi policisty a islamisty se však odehrál v centru města, ne u hotelů. ČTĚTE VÍCE

Firo tour registruje od středy dva požadavky na zrušení koupeného zájezdu do Egypta. Klienty vozí pouze do středisek Hurgada a Marsá Alam, kde je situace klidná.

Zrušeny jsou fakultativní výlety do Káhiry, Luxoru a Asuánu a noční výlety. "Bude-li poptávka klesat, zvážíme dočasné snížení kapacity letů do Egypta," uvedla mluvčí cestovky Pavlína Pešová.

"Klienti se na situaci ptají a zaznamenali jsme pouze několik žádosti o změnu termínu či destinace. Na poptávku současná situace zatím nemá vliv," uvedl marketingový ředitel  Čedoku Tomáš Brejcha.

Podle serveru Dovolena.cz se aktuální situace v Egyptě na poptávce neprojevila. "V případě, že se nebezpečí přesune i do turistických letovisek, budeme okamžitě reagovat. V současné chvíli máme zprávy, že naši partneři ruší převážně poznávací zájezdy, které mají za cíl cesty problematická města," uvedl produktový manažer serveru Petr Pěcha.

ČTĚTE TAKÉ:

"Jsou zrušeny fakultativní výlety, ale klientům to nevadí a užívají si dovolenou u moře a zůstávají v resortech," popsal současnou situaci v letoviscích marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Lidovky.cz, ČTK