Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

E.ON vyplatí svým zákazníkům postiženým záplavami 3500 korun

E.ON zaplatí provoz vysoušečů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy E.ON zaplatí provoz vysoušečů | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Energetická společnost E.ON věnuje svým zákazníkům prokazatelně postiženým letošními záplavami 3500 korun. Jedná se o částku, která představuje průměrné náklady na spotřebu elektřiny pro nepřetržitý chod jednoho vysoušeče po dobu 10 dnů.

O dar mohou postižené domácnosti žádat do konce srpna. Firma plánuje vyplatit téměř čtyři miliony korun. Podle mluvčího E.ON Vladimíra Váchy se jedná o nejspravedlivější možný model. "Pokud bychom totiž poskytli slevu ve výši určité spotřeby, zákazníci v různých produktech dodávky elektřiny z důvodu odlišné ceny by získali různou výši daru, přestože byli například postiženi stejně," uvedl Vácha.

Finanční pomoc se týká zákazníků společnosti E.ON Energie a vztahuje se výhradně na domácnosti a rekreační objekty, tedy na stavby určené k bydlení. Do pomoci tedy nejsou zahrnuty zahrady, samostatné garáže a podobně. O možnosti získat dar se občasné postižených obcí dozví za internetových stránkách společnosti a prostřednictvím starostů obcí, které E.ON o této pomoci aktivně informuje.

Letní povodně postihly v distribuční oblasti energetické společnosti E.ON zejména povodí řek Lužnice, Nežárky, Malše a Vltavy na území jižních Čech a Jihlavy, Dyje a Moravy na území jižní Moravy.

Pomoc lidem v záplavami postižených oblastech poskytla také energetická společnost ČEZ, která nabídla obyvatelům zaplavených domů bezplatnou rychlou revizi elektroinstalací. Opravy elektroinstalací v poškozených domech uhradí za jejich obyvatele Moravskoslezský kraj, který se s ČEZ dohodl na proplácení faktur.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?
OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?

Dvacet testerek z řad čtenářek eMimina mělo možnost ochutnat jedinečné toustís od Penamu. Jak jim chutnaly, co si z nich připravily a jak je celkově zhodnotily?