5. srpna 2009 10:45 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

E.ON vyplatí svým zákazníkům postiženým záplavami 3500 korun

E.ON zaplatí provoz vysoušečů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy E.ON zaplatí provoz vysoušečů | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Energetická společnost E.ON věnuje svým zákazníkům prokazatelně postiženým letošními záplavami 3500 korun. Jedná se o částku, která představuje průměrné náklady na spotřebu elektřiny pro nepřetržitý chod jednoho vysoušeče po dobu 10 dnů.

O dar mohou postižené domácnosti žádat do konce srpna. Firma plánuje vyplatit téměř čtyři miliony korun. Podle mluvčího E.ON Vladimíra Váchy se jedná o nejspravedlivější možný model. "Pokud bychom totiž poskytli slevu ve výši určité spotřeby, zákazníci v různých produktech dodávky elektřiny z důvodu odlišné ceny by získali různou výši daru, přestože byli například postiženi stejně," uvedl Vácha.

Finanční pomoc se týká zákazníků společnosti E.ON Energie a vztahuje se výhradně na domácnosti a rekreační objekty, tedy na stavby určené k bydlení. Do pomoci tedy nejsou zahrnuty zahrady, samostatné garáže a podobně. O možnosti získat dar se občasné postižených obcí dozví za internetových stránkách společnosti a prostřednictvím starostů obcí, které E.ON o této pomoci aktivně informuje.

Letní povodně postihly v distribuční oblasti energetické společnosti E.ON zejména povodí řek Lužnice, Nežárky, Malše a Vltavy na území jižních Čech a Jihlavy, Dyje a Moravy na území jižní Moravy.

Pomoc lidem v záplavami postižených oblastech poskytla také energetická společnost ČEZ, která nabídla obyvatelům zaplavených domů bezplatnou rychlou revizi elektroinstalací. Opravy elektroinstalací v poškozených domech uhradí za jejich obyvatele Moravskoslezský kraj, který se s ČEZ dohodl na proplácení faktur.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!