3. srpna 2007 12:45 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

easyJet začne létat z Prahy do Belfastu

letadlo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy letadlo | foto: ČTK

PRAHA Britské nízkonákladové aerolinie easyJet zavedou od listopadu novou linku mezi Prahou a Belfastem. Letadla budou mezi oběma městy létat čtyřikrát týdně, v pondělí, ve čtvrtek, v pátek a v neděli, sdělila mluvčí firmy Blanka Svobodová.

Na lince do Severního Irska bude easyJet konkurovat další nízkonákladové firmě JET2, která nyní z Prahy do Belfastu létá pětkrát týdně.

easyJet, podle počtu přepravených cestujících největší nízkonákladový přepravce v Praze, s novou linkou zaokrouhlí počet svých tras z Prahy na deset. Vedle Belfastu již létá do Basileje, Bristolu, Dortmundu, Newcastlu, Nottinghamu, Milána, Ženevy a na dvě londýnská letiště Gatwick a Stansted. O novou trasu do Belfastu očekává firma zájem především ze strany obchodních cestujících, cena letenky bude začínat na 779 korunách.

Rozšiřování sítě nízkonákladových linek není překvapením; tržní podíl tzv. low-cost dopravců roste na pražském letišti již několik let. Zatímco roce 2005 nízkonákladové aerolinie držely zhruba 21 procent tržního koláče, loni se podílely na pravidelné přepravě 23 procenty a letos se očekává navýšení podílu až na čtvrtinu. Podle marketingového ředitele letiště Jiřího Pose mají potenciál zaujmout až 40 procent trhu.

Vedle easyJetu již oznámily rozšíření nabídky linek z Prahy od zimního letového řádu také SkyEurope. Ti začnou nově létat do Bratislavy, Košic, Athén, Benátek a na londýnské letiště Luton. Zimní letový řád začne platit koncem října. Podle mluvčí letiště Evy Krejčí lze očekávat navýšení provozu v Ruzyni asi o šest procent oproti předešlé zimě.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!