23. března 2011 8:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Egypt už k moři netáhne, Češi našli Turecko

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Bezpečnost především. To je možný výklad chování Čechů, kteří se chystají k moři. Několikanásobně totiž rostou prodeje zájezdů do Turecka na jarní měsíce. Dříve se touto dobou jezdilo hlavně do Egypta a Tuniska. Jenže po lednových a únorových nepokojích se tam lidem ještě pořád moc nechce. A když si vybírají cíl své jarní dovolené, volí Turecko.

"Nárůst zájmu o Turecko je proti loňsku dvojnásobný," řekla ředitelka CK Blue Style Lenka Berberi. Prodej březnových a dubnových zájezdů do Turecka letos celkově vzrostl o neuvěřitelných 536 %. Vyplývá to ze statistik Asociace českých cestovních kanceláří a agentur a portálu Zájezdy.cz.

Čtěte také

Ačkoli je situace v tuniských i egyptských letoviscích nyní bezproblémová, proti hraje i současný vývoj v sousední zemi obou států Lybii. Prodej jarních zájezdů do Egypta poklesl meziročně o 55 %, ještě hůře dopadlo Tunisko, kam odjíždí o 91 % turistů méně. Na druhou stranu, dovolená v Egyptě je nyní velmi výhodná. Cestovní kanceláře usilovně lákají klienty zpět. Nabízí proto až dvacetiprocentní slevy. Patnáctidenní zájezd do Egypta se tak dá pořídit například už za deset tisíc korun.

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.