12. října 2008 21:19 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Eurozóna má nové řešení

Lídři eurozóny při dnešním setkání na krizovém summitu před Elysejským palácem v Paříži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lídři eurozóny při dnešním setkání na krizovém summitu před Elysejským palácem v Paříži. | foto: ČTK

PAŘÍŽ Vedoucí představitelé eurozóny se dohodli na plánu boje s finanční krizí, který zahrnuje poskytnutí záruk na mezibankovní úvěry do konce příštího roku a rekapitalizaci bank. Oznámil to dnes francouzský prezident Nicolas Sarkozy po summitu členských zemí eurozóny.

Celková hodnota plánu nebyla zveřejněna. Německo, Francie, Itálie a další země však podle Sarkozyho v pondělí odpoledne zveřejní podrobnosti svých záchranných plánů, napsala agentura AFP.

Představitelé eurozóny se snaží nalézt řešení krize, která podle šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna přivedla světový finanční systém na pokraj rozkladu.

Nejvyšší finanční činitelé skupiny G7 již o víkendu slíbili podniknout rozhodné akce a použít všechny nástroje, jež jsou k dispozici, aby se předešlo krachu důležitých finančních institucí a nebyl ohrožen ekonomický růst. Jaké konkrétní prostředky a nástroje se mají použít, ale ve svém komuniké neuvedli.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!