30. srpna 2013 16:18 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Falešné suvenýry a pivo pod míru – pražské pasti na fanoušky Superpoháru

Fanoušci Bayernu Mnichov dorazili 30. srpna na Hlavní nádraží v Praze před utkáním s Chelsea o fotbalový Superpohár.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Bayernu Mnichov dorazili 30. srpna na Hlavní nádraží v Praze před utkáním s Chelsea o fotbalový Superpohár. | foto: ČTK

PRAHA Na fotbalové utkání o Superpohár přijely do Prahy tisíce zahraničních fanoušků. Česká obchodní inspekce tak zvýšila počet kontrol. Zaměřila se na restaurace a prodejce suvenýrů.

Porušení předpisů kontroloři zjistili z 64 kontrol v 16 případech, tedy v jedné čtvrtině. Zápas mezi vítězem Ligy mistrů a Evropské ligy začne ve 20:45, utkají se v něm Bayern Mnichov a londýnská Chelsea.

Inspektoři při kontrolách narazili i na padělky. "V jednom případě byl zjištěn prodej dvou druhů fotbalových dresů a fotbalových šál porušujících práva duševního vlastnictví," uvedl mluvčí inspekce Denis Gaidoš.

Kontrola v Plzni a Ústí

Inspektoři prováděli kontroly provedeny převážně v restauracích, obchodech s potravinami, obchodech se suvenýry a textilním zboží. Kontroly byly zaměřeny také na správnost účtování a podávání deklarovaných měr u nápojů a pokrmů. To zjistila inspekce v sedmi případech.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve čtvrtek také inspekce provedla 43 mimořádných kontrol v restauracích, barech a pivnicích v Praze, Ústí nad Labem a Plzni. "Závady byly zjištěny v 26 provozovnách. Týkaly se mimo jiné nedodržení deklarované míry podaných nápojů, a to v devíti případech," dodal Gaidoš.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!