Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 15 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Finanční poradce OVB našetřil paní Evě téměř čtvrt milionu

Poradce OVB Jiří Šafránek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poradce OVB Jiří Šafránek | foto: OVB

Již více než 230 tisíc korun získala paní Eva z Prahy díky tomu, že před dvanácti lety začala spolupracovat s Jiřím Šafránkem, finančním poradcem firmy OVB. Ten jí vysvětlil, jak správně investovat a jak zhodnotit vydělané peníze. Navíc díky jeho erudici a zkušenostem získala i byt, na jehož koupi by sama nedosáhla. OVB je firma, která se zabývá poskytováním finančních služeb a finančním poradenstvím.

Advertoriál


„Pan Šafránek se mi celoživotně vyplatil. Jsem spokojená, protože splnil všechno, co jsme si domluvili. Navíc mě o všech výhodách vždy informuje dopředu. Pokud se rozhodnu, tak vše zařídí, zastaví se za mnou třeba i v práci. Nic pro něj není problém,“ uvádí paní Eva (její celé jméno redakce zná, ale respektuje její přání jej nezveřejnit).

S Jiřím Šafránkem na počátku spolupráce vytvořili základní plán, jehož cílem bylo našetřit 1.400.000 Kč do doby, než půjde do starobního důchodu. Nejprve investovali jednorázově vyšší částku a poté každý měsíc pravidelnou sumu.

„Podle průměrného věku obyvatel České republiky jsem si spočítala, kolika let se mohu dožít a jak vysoký budu mít důchod. K tomu jsem si ještě dopočítala, kolik budu potřebovat, abych mohla žít lépe než teď. Finanční plán jsme splnili v dubnu roku 2017 a překonali ho o 35 procent,“ uvedla dnes 65letá Eva.

Než se Eva přes svého syna seznámila s Jiřím Šafránkem, měla několik let jinou finanční poradkyni. „Přišla jsem kvůli ní o dost peněz. Díky panu Šafránkovi už mám ty peníze ale dávno zpátky,“ vypráví Eva.

Jiří Šafránek tak měl na začátku spolupráce svůj úkol jasně daný - napravit její předchozí nepříliš povedené investice. „Jednalo se o skladbu několika podílových fondů, které byly až příliš dynamické a navíc byly jednostranně zaměřené na investice do firem, které se věnovaly technologiím a výpočetní technice,“ vysvětluje Šafránek. „Ve srovnání s konkurencí nepatřily mezi výhodné,“ pokračuje finanční poradce, který klientce dále upravil smlouvy životního pojištění a také životního pojištění jejího manžela, se kterým se však v roce 2007 rozvedla. „Dále pracuji jako finanční poradce bývalého manžela paní Evy a také jejich syna. Jsem takový rodinný přítel,“ uvádí Jiří Šafránek.

S Evou, která stále ještě pracuje a zároveň pobírá i starobní důchod, investují každý měsíc částku okolo 20 tisíc korun.Vedle investic do podílových fondů Conseq a Pioneer, sem spadají i životní pojištění, která v dohledné době přirozeně skončí, takzvaně dožijí a volné prostředky budeme směřovat jinam. Mezi další produkty, ze kterých se skládá portfolio paní Evy, patří i produkty s podporou státu jako je stavební spoření, doplňkové penzijní spoření a dále pak pojištění domácnosti a další investice,“ vyjmenovává Šafránek.

Eva dnes žije ve své vkusně zařízené garsonce, kterou sdílí se svým kocourem Maxem.

Do ní se přestěhovala v roce 2011, kdy se jí naskytla příležitost k její koupi. „Vzhledem k věku klientky jsme celou záležitost řešili i s jejím synem. Sama by bohužel úvěr nedostala a splátka byla mimo její finanční možnosti. Využili jsme tedy možnosti spolupráce s jejím synem, aby nám při splácení vypomohl,“ vysvětluje Šafránek.

Při koupi ale nastala komplikace. Odhadní cena znalce banky vyšla znatelně nižší, než Šafránek s klientkou očekávali. „Byli jsme v časovém presu, a to kvůli termínům v rezervační smlouvě. Celou situaci jsme vyřešili dofinancováním úvěru ze stavebního spoření, které jsme již delší dobu platili za účelem ́kdo ví, co bude ́ a tento tah se nám vyplatil,“ doplňuje Šafránek.

V roce 2016 při příznivé fixaci provedli sloučení obou úvěrů do jednoho a tím se na splátce podařilo ušetřit 4.800 Kč měsíčně. „Zároveň jsme po celou dobu drželi finanční rezervu a investovali pomocí podílových fondů a jiných produktů, které nám plnily stanovený cíl pro stáří. V současné době je náš celkový čistý zisk od počátku spolupráce v řádu cca 230.000 korun,“ řekl Šafránek.

Eva je již pět let ve starobním důchodu, a protože její práce byla celoživotně velice psychicky náročná, vážně uvažuje o tom, že odejde na odpočinek. V plánu má cestovat, ale jak byla celý život zvyklá, chce také pomáhat svému okolí. Díky Jiřímu Šafránkovi si může dovolit nabídnout různým organizacím svou bezplatnou službu. „Ráda bych jako dobrovolník pracovala v některém z domovů důchodců, protože si tam s lidmi nikdo nepovídá. Případně v některém ze zvířecích útulků, nebo jako „čtecí babička“, což je dobrovolnice, která čte dětem v mateřských školách pohádky,“ uvádí na závěr.

Jiří Šafránek

Poradce OVB Jiří Šafránek

Jiří Šafránek se v oboru finančního poradenství pohybuje od roku 2004, zejména v Praze a okolí. Ve společnosti OVB působí od roku 2004. Specializuje se na tvorbu finančních a investičních plánů. Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a úspěšně zakončil kurz psychologie podnikání na univerzitě UNED v Madridu. Mezi jeho koníčky patří především sport a jízda na motocyklu a samozřejmě také jeho práce. Rád cestuje a poznává nové lidi a kultury. Věří, že lidé nakonec otevřou své oči a pochopí, že ve finančním poradenství existují i profesionálové, kteří s klienty pracují dlouhodobě a společně pracují na dosažení klientských přání a snů.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!