Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Finanční poradce OVB pomáhá rodině svého spolužáka celý život. A rád!

Tomáš Lesa před svou optikou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Lesa před svou optikou | foto: Pavel Pechoušek

Pavel Kremr a Tomáš Lesa se znají už z dob studií na uherskobrodském gymnáziu. I když jejich životní cesty po maturitě v roce 1993 pokračovaly každá svým směrem, tak zůstali kamarády. Stále spolu chodí na pivo či na večeři a Pavel Kremr, který sice vystudoval policejní akademii, ale již 17 let pracuje jako finanční poradce u OVB, pomáhá Tomášovi s jeho financemi. Tomáš Lesa má v Uherském Hradišti prosperující oční optiku, což je obor, který také vystudoval.

Advertoriál

„Pavel mi hodně pomohl. Využívám jeho služeb co možná nejvíce. A se mnou i celá moje rodina, včetně mého bratra,“ prozrazuje Tomáš Lesa.

To potvrzuje i Pavel Kremr. Podle svých slov uzavřel s Tomášem Lesou více než 30 různých smluv, které jsou zaměřené na celou jeho rodinu. „Tím, že mám takovou práci, prošel jsem s Tomášem celým jeho životem. Poté, co jsem pojistil jeho, zajistil jsem výhodné životní pojištění také jeho rodině. Uzavřeli jsme stavební spoření, pojištění majetku a mnoho dalšího. Pomohl jsem mu také s úvěrem, když stavěl dům,“ jmenuje Kremr.

Jejich spolupráce začala v roce 2001 uzavřením kapitálového životního pojištění, stavebního spoření a penzijního připojištění. „Tehdy byl Tomáš svobodný, mladý, bezdětný a bez peněz. Měl jiné zájmy a starosti, to všechno se u něj během let změnilo a dnes společně pokrýváme finanční potřeby i jeho manželky a dětí,“ uvedl Pavel Kremr. Tomáš Lesa má dvě dcery, které jsou zatím na základní škole.

„V roce 2001 jsem o práci finančního poradce nevěděl vůbec nic, bral jsem ho jako pojišťováka. Ale to je jen velmi malá část jeho práce. Dlouhodobá spolupráce je pro mě ohromně výhodná a pohodlná. Já sám nemusím nic zjišťovat a obíhat, všechno za mě vymyslí a hlídá Pavel,“ uvádí Tomáš Lesa.

Před třemi lety se Tomáš rozhodl postavit na vlastní nohy, předtím ho jako očního optika zaměstnával někdo jiný. I v souvislosti se zahájením podnikání využil služeb finančního poradce a spolužáka. Dnes sídlí jeho vlastní oční optika v centru Uherského Hradiště. Obchod prosperuje, a tak v minulém roce zařídili investice do podílových fondů.

„Využíváme aktivně řízená portfolia, z nichž část je řízena softwarem a část lidským faktorem. Investice jsou primárně vedené v českých korunách. Ve středně dlouhém horizontu lze předpokládat, že koruna vůči euru poroste,“ vysvětluje Kremr. Na investice do podílových fondů se chtějí zaměřit i v následujících letech.

„Vyhýbáme se jednorázovým investicím do akciových fondů, spíše sázíme na ředění rizika pravidelným investováním“ doplňuje.

Na začátku května tohoto roku spolu sjednali nové životní pojištění. „To staré mi přestalo vyhovovat, protože se mění životní situace a s tím i mé potřeby. V Pavlovi mám jistotu, že vše ohlídá a já mám jistotu, že finanční stránka mého života bude v pořádku,“ uzavírá Lesa s tím, že stejnou proměnou prošla i smlouva manželky.

Pavel Kremr

Pavel Kremr:

Finančnímu poradenství v rámci OVB Allfinanz, a.s. se věnuje již 17 let. Jeho ředitelství obsluhuje téměř 6 000 klientů s více než 18 000 smlouvami. Vyznává myšlenku komplexního rodinného finančního poradenství založeného na dlouhodobém korektním vztahu poradce a klienta. Podniká na Moravě. Je ženatý, má dva syny.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!