Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 19 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Finanční poradce OVB pomáhá rodině svého spolužáka celý život. A rád!

Tomáš Lesa před svou optikou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Lesa před svou optikou | foto: Pavel Pechoušek

Pavel Kremr a Tomáš Lesa se znají už z dob studií na uherskobrodském gymnáziu. I když jejich životní cesty po maturitě v roce 1993 pokračovaly každá svým směrem, tak zůstali kamarády. Stále spolu chodí na pivo či na večeři a Pavel Kremr, který sice vystudoval policejní akademii, ale již 17 let pracuje jako finanční poradce u OVB, pomáhá Tomášovi s jeho financemi. Tomáš Lesa má v Uherském Hradišti prosperující oční optiku, což je obor, který také vystudoval.

Advertoriál

„Pavel mi hodně pomohl. Využívám jeho služeb co možná nejvíce. A se mnou i celá moje rodina, včetně mého bratra,“ prozrazuje Tomáš Lesa.

To potvrzuje i Pavel Kremr. Podle svých slov uzavřel s Tomášem Lesou více než 30 různých smluv, které jsou zaměřené na celou jeho rodinu. „Tím, že mám takovou práci, prošel jsem s Tomášem celým jeho životem. Poté, co jsem pojistil jeho, zajistil jsem výhodné životní pojištění také jeho rodině. Uzavřeli jsme stavební spoření, pojištění majetku a mnoho dalšího. Pomohl jsem mu také s úvěrem, když stavěl dům,“ jmenuje Kremr.

Jejich spolupráce začala v roce 2001 uzavřením kapitálového životního pojištění, stavebního spoření a penzijního připojištění. „Tehdy byl Tomáš svobodný, mladý, bezdětný a bez peněz. Měl jiné zájmy a starosti, to všechno se u něj během let změnilo a dnes společně pokrýváme finanční potřeby i jeho manželky a dětí,“ uvedl Pavel Kremr. Tomáš Lesa má dvě dcery, které jsou zatím na základní škole.

„V roce 2001 jsem o práci finančního poradce nevěděl vůbec nic, bral jsem ho jako pojišťováka. Ale to je jen velmi malá část jeho práce. Dlouhodobá spolupráce je pro mě ohromně výhodná a pohodlná. Já sám nemusím nic zjišťovat a obíhat, všechno za mě vymyslí a hlídá Pavel,“ uvádí Tomáš Lesa.

Před třemi lety se Tomáš rozhodl postavit na vlastní nohy, předtím ho jako očního optika zaměstnával někdo jiný. I v souvislosti se zahájením podnikání využil služeb finančního poradce a spolužáka. Dnes sídlí jeho vlastní oční optika v centru Uherského Hradiště. Obchod prosperuje, a tak v minulém roce zařídili investice do podílových fondů.

„Využíváme aktivně řízená portfolia, z nichž část je řízena softwarem a část lidským faktorem. Investice jsou primárně vedené v českých korunách. Ve středně dlouhém horizontu lze předpokládat, že koruna vůči euru poroste,“ vysvětluje Kremr. Na investice do podílových fondů se chtějí zaměřit i v následujících letech.

„Vyhýbáme se jednorázovým investicím do akciových fondů, spíše sázíme na ředění rizika pravidelným investováním“ doplňuje.

Na začátku května tohoto roku spolu sjednali nové životní pojištění. „To staré mi přestalo vyhovovat, protože se mění životní situace a s tím i mé potřeby. V Pavlovi mám jistotu, že vše ohlídá a já mám jistotu, že finanční stránka mého života bude v pořádku,“ uzavírá Lesa s tím, že stejnou proměnou prošla i smlouva manželky.

Pavel Kremr

Pavel Kremr:

Finančnímu poradenství v rámci OVB Allfinanz, a.s. se věnuje již 17 let. Jeho ředitelství obsluhuje téměř 6 000 klientů s více než 18 000 smlouvami. Vyznává myšlenku komplexního rodinného finančního poradenství založeného na dlouhodobém korektním vztahu poradce a klienta. Podniká na Moravě. Je ženatý, má dva syny.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Rozhovor s MUDr. Jiřím Slívou, Ph.D. o podávání léků na bolest dětem
Rozhovor s MUDr. Jiřím Slívou, Ph.D. o podávání léků na bolest dětem

Kdy je zvýšená teplota u dětí v pořádku a kdy je potřeba vyhledat lékaře? Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor? Na vaše otázky...