Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Finanční poradkyně pomohla klientovi změnit nevýhodnou smlouvu na byt

Poradkyně Hana Hanáková s rodinou Doruškových | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poradkyně Hana Hanáková s rodinou Doruškových | foto: Dana Mrázková

Hana Hanáková, regionální ředitelka OVB v Luhačovicích, pomohla svému klientovi změnit nevýhodnou smlouvu na řešení bydlení a ušetřit mu desítky tisíc korun. Tím začala skvělá spolupráce, během které se řešily například revize a efektivní změny v pojistných smlouvách, nebo nyní vyřizování výhodné hypotéky na rekreační domek v Jeseníkách.

Advertoriál

Finanční poradkyně Hana Hanáková pracuje pro OVB již více než 20 let. V rámci firmy patří mezi nejúspěšnější poradce, za tu dobu má stovky klientů, kterým pomohla ušetřit miliony korun. Mezi její spokojené klienty patří například manželé Tereza a Miroslav Doruškovi z obce Vlachovice nedaleko Luhačovic.

„Byla první odborník zaměřený na finance, který mi pomohl. Navíc v nepříjemné situaci, kdy jsme potřebovali snížit úvěr, který jsme si vzali na byt. Pro mě je výhodné, že řeší komplexní finanční poradenství. Předtím jsem se potkal s nekvalitními rádoby poradci, kteří řešili jen určitý segment nabídky trhu pro klienta,“ uvádí 26letý Miroslav Doruška, který pracuje jako správce majetku v hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích.

Podle jeho slov mu primárně nejde ani o to, kolik peněz mu Hana Hanáková ušetří, ale o to, co všechno za něj zařídí. A i tak mu Hana Hanáková ušetřila desítky tisíc korun.

„Jsem přesvědčený, že to, co dokáže ona, ostatní neumí. Navíc je jako člen rodiny. Můžu ji říct absolutně všechno a vím, že tu informaci nezneužije, a naopak s ní naloží nejlepším možným způsobem,“ dodal Miroslav Doruška, který za Hanou Hanákovou poprvé přišel v roce 2012.

Tehdy do její kanceláře přišel vyřešit smlouvu o stavebním spoření, kterou mu v pubertě sjednali ještě jeho rodiče.

„Jako zletilý už musel ukončovat smlouvu sám. Sepsali jsme pouze nové stavební spoření, protože tehdy nic jiného nepotřeboval. Předala jsem mu k nové smlouvě i svoji vizitku s nabídkou finančního poradenství do budoucna,“ vzpomíná na začátek spolupráce Hana Hanáková.

A netrvalo dlouho a Miroslav Doruška zkušené finanční poradkyni telefonoval a přišel i se svou manželkou Terezou. Psal se prosinec roku 2015 a přišel se poradit, jak by mohl snížit nevýhodný úvěr, který si vzal na byt.

„Vypsala jsem si složku klienta a nachystala plán poradenství, které jsem kompletně realizovala. Stali se mými klienty. Než jsme dokončili první fázi naší spolupráce, sešli jsme se ještě šestkrát,“vzpomíná Hanáková s tím, že tehdy již byl květen roku 2016.

„Využili jsme formu meziúvěru u stavební spořitelny s rozhodně nižším úrokem, než klienti měli a upravili jsme společně životní a úrazové zajištění celé rodiny,“ uvedla Hanáková.

Některé ze smluv v rodině měnit nemusela, nebylo to nutné. „Jen jsem si je zaevidovala do svých dokumentů a klientům nadále poskytuji servis k těmto smlouvám. Už nemusí komunikovat sami s finanční institucí, ale vše vyřeším za ně, a to včetně hlídání termínů u těchto smluv,“ uvedla Hanáková.

Dnes, díky dobrým radám Hany Hanákové, využívají Doruškovi maximální státní podpory v rodině a částečně také daňové odpočty. Zajímavé finanční prostředky spoří nejen na krátkodobé období, ale také ve střednědobém horizontu, a dokonce i na dobu důchodovou.

V rámci dalších plánů souvisejících s finančním poradenstvím se vídají jedenkrát za dva měsíce. „Nyní pro Doruškovi pracuji na projektu financování jejich rekreačního bydlení v krásné lokalitě Jeseníků,“ prozrazuje Hana Hanáková.

A dobrá zpráva na závěr. Na základě doporučení od Doruškových začne stejným způsobem pomáhat i příbuzným svých klientů.

Hana Hanáková

Poradkyně Hana Hanáková

s OVB Allfinanz spolupracuje od roku 1997. První rok podnikala souběžně se zaměstnáním. Od roku 1998 je profesionální finanční poradkyní, kde řeší kompletní finanční problematiku a zodpovědně se zaměřuje na servis pro své klienty již 20 let.

Za tuto dobu své činnosti přivedla a zaškolila pro tento obor bezmála čtyři stovky finančních poradců. V OVB je na pozici regionální ředitelky. Je vdaná, manžel Zdeněk je také regionální ředitel OVB, poznali se při své profesi. Mají dvě školou povinné děti.

Ráda rekreačně sportuje, věnuje se kynologii, navštěvuje kino a podporuje své děti ve sportovním aerobiku.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.