10. března 2009 10:17 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Firmy už nechtějí propuštět

Řemeslník - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řemeslník - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Celkem čtyři procenta českých zaměstnavatelů hlásí, že ve druhém čtvrtletí tohoto roku sníží počet pracovních míst. Před třemi měsíci přitom plánovalo propouštění šest procent z nich. Příjem dalších pracovníků předpokládá dvě procenta zaměstnavatelů. Vyplývá to z výsledků studie Manpower Index Trhu Práce, kterou společnost uskutečnila v únoru mezi 751 tuzemskými podniky.

"Podle našich výsledků by se mohlo zdát, že hlavní vlna propouštění je za námi, protože počet zaměstnavatelů, kteří hlásí snižování počtu pracovních míst, je proti prvnímu čtvrtletí nižší. Nicméně zpracovatelský průmysl, který zaměstnává nejvíce lidí, se propadl do záporných osmi procent," uvedla dnes generální ředitelka Manpower ČR a SR Jaroslava Rezlerová.

Zaměstnavatelé v Česku jsou ale celkově mírně optimističtější než v předchozím čtvrtletí. Celkem čtyři z deseti odvětví hlásí zvyšování počtu zaměstnanců ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2009. Nejsilnější náborové aktivity pro druhé čtvrtletí 2009 má podle průzkumu stavební průmysl.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…