14. března 2008 12:14 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Francouzi se zajímají o letiště Ruzyně

PRAHA O pražské ruzyňské letiště se uchází další zájemce. Státem vlastněná francouzská společnost Aéroports de Paris včera ústy svého šéfa Pierra Graffa oznámila, že má zájem získat 50procentní akciový podíl ve společnosti Letiště Praha, která provozuje ruzyňské mezinárodní letiště.

„Nemohu potvrdit, že nakonec podáme nabídku, ale zajímali bychom se o získání zhruba padesátiprocentního podílu,“ uvedl Graff pro agenturu Dow Jones International. Podle Graffa by v případě účasti ve výběrovém privatizačním řízení francouzská společnost spojila síly s kanadskou investiční společností Ontario Teachers’ Pension Plan. Hlavní náplní činnosti této kanadské organizace je provozování penzijního systému pro učitele veřejných škol v provincii Ontario.

Ve svém investičním portfoliu vlastní podíly v různých firmách jako například výrobci tašek Samsonite či potravinářské společnosti Parmalat. Přes uveřejnění zájmu Francouzi nekontaktovali české ministerstvo dopravy, uvedl jeho mluvčí Karel Hanzelka. Privatizace letiště by měla být připravena do konce letošního roku.

fab, Lidové noviny