Čtvrtek 13. srpna 2020svátek má Alena 16 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Gandalovič mění zemědělství

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 29
  • Poslední: 14.4.2008 13:48
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
14.4.2008 13:48

????

Větička jestli je české zemědělství do značné míry řízeno evropskou zemědělskou politikou je v zásadě nesprávná, neboť české zemědělství je řízeno direktivně Bruxellesem. Na to nemůže změnit nic ani ministr, Velmi špatně vyjednané podmínky před vstupem do EU bylo další ranou podfinancovanému základnímu odvětví, na němž závisí výživa a úroveň národa. Chystané prodeje cizákům završí dílo třicetileté války, mysli na to "ministerskej", že ani na Sri Lance cizákovi neprodají ani akr půdy, pouze pronajmou maximálně na 99 let, půda a uzemí = bohatství státu a národa.

13.4.2008 8:23

Ať půdu vlastní ten, kdo na ni hospodaří

Asi to zní hrozně komunisticky, ale je to tvrdě pravicové heslo. Na půdě nemá hospodařit, kdo k ní nemá vztah. Porouchá se kombajn v poli a co z něj při opravě vyndají, tak tam nechají válet, o vyteklém oleji ani nemluvě. Sedlák si musí své půdy vážit a chtít ji zachovat i pro příští generace.

13.4.2008 8:45

Re: Ať půdu vlastní ten, kdo na ni hospodaří

Problém, člověče, je ten, že ne každý chce prodat. (co s penězi?)

A na druhé straně, ne každý chce kupovat. (investuje jinam)

Tím mám samozřejmě na mysli obchody za odpovídající cenu.

12.4.2008 9:36

Bolsevicky degenerik Hasek

Protiustavni muze byt pouze dosavadni situace ktera vyrazne omezuje pravo soukromych osob disponovat vlastnim majetkem, coz samozreme bolsevickem degeneriku Haskovi vubec nevadi.

13.4.2008 8:32

Re: Bolsevicky degenerik Hasek

R^

A kromě toho, nevyrovnané (ukradené) podíly z transformace jsou jasnou výhodou pro některé soutěžitele, zatímco jiní je 100% vyrovnali a jiní začali z nuly. Jenže zákon zpřísňující podmínky vyrovnání by postihl zejména (přebarvené i nepřebarvené) kolchozníky, tedy soudruhy Dolejše i Haška.

11.4.2008 18:20

To je dobrý vtip.

Doufám že to panu ministrovi dobře půjde. Se svou kvalifikací učitele tomu zemědělství jistě perfektně rozumí.

11.4.2008 16:00

Jindra

Někdy bych chtěl socdemáka vidět sedlačit. Válet se v JZD a krást, to by uměli, ale makat to sotva.

11.4.2008 15:51

BIDLO ZAONANUJE A MÁ POLITICKY JASNO!

JMENUJE SE PLNÝM JMÉNEM KAREL SERGEJ BIDLO. JEHO OTEC SE JMENOVAL DO R. 1948 SERGEJ VALENTYJ BAGOR - POCHÁZEL Z  ŽUPY SZABOLCZ JIŽNĚ OD UHU /ČÁST PŘEDVÁLEČNÉ ČSR/ - KOMOUŠ JAK STEHNO. PO VÍTĚZNÝM ÚNORU, KDY ŘÁDIL UŽ V ÚSTÍ NAD LABEM - POČEŠTIL SI RODNÝ PŘÍJMENÍ BAGOR /RUSKY "BIDLO"/, PROTOŽE MU HO LIDI POCHOPITELNĚ S POTĚŠENÍM KOMOLILI ZÁMĚNOU PRVNÍHO PÍSMENA ZA "M"!!V 1952 SE MU SE ZULAJKOU DŽUGMALOVOU Z ČOLPON - ATY Z KYRGYSTÁNU, SE KTEROU SE POZNAL V 1945 V ŽILINĚ, NARODIL KLUK KAREL BIDLO - TENHLE NÁŠ ZDEJŠÍ AGRESIVNÍ PRIMITIV!! 

PS ..... KAREL BIDLO - ZA HUSÁKA PRÁSKAČ STB "VARLÁTKO" ALIAS ÚDEČEK", JE DNES UŽ PRDUCH /V INVALIDNÍM NA HLAVU A MOČOVÉ CESTY/ A ŽIJE HLAVNĚ Z PODPORY A DŮCHODU OD DRÁHY, KDE PŮSOBIL JAKO ŽELEZNIČNÍ BEZPEČÁK A JAKO KOMOUŠ I ŠÉFOVAL - DOHLÍŽEL NA UKLÍZEČKY VAGÓNŮ /S JEDNOU SE OŽENIL - MARGITA CZOBOLOVÁ/!!Rv:-)

11.4.2008 15:53

Re: BIDLO ZAONANUJE A MÁ POLITICKY JASNO!

KAREL BIDLO, PO OTCI SERGEJ, PŘI VYSTUPŇOVÁNÍ HUSÁKOVA NORMALIZAČNÍHO ÚTLAKU, VYSTUDOVAL ŽELEZNIČÁŘSKOU POLICEJNÍ AKADEMII V ŽILINĚ!!

PS ...... ABSOLVOVAL JAKO ŽELEZNIČNÍ STRÁŽMISTR 7. LISTOPADU 1977. SLAVNOSTNÍ JMENOVÁNÍ ABSOLVENTŮ PROBĚHLO V RÁMCI OSLAV 60. VÝROČÍ VŘSR V BUDOVĚ ŽILINSKÉ KSČ  ZA ÚČASTI VELENÍ MÍSTNÍ SOVĚTSKÉ VOJENSKÉ POSÁDKY!! KAREL SERGEJ BIDLO S OTCEM A MATKOU, TEHDY SE SOVĚTSKÝMI DŮSTOJNÍKY PILI, ZPÍVALI A TANCOVALI AŽ DO POLEDNÍCH HODIN DNE 8.11.!!Rv:-)

11.4.2008 15:53

Re: Re: BIDLO ZAONANUJE A MÁ POLITICKY JASNO!

Z ARCHIVU ÚSTECKÉ KRAJSKÉ SPRÁVY STB - ZE SPISU "BIDLO":

Žadatel: vojín Karel Bidlo, nar. 1952  Věc: Přihláška do informátorské služby STB.  Datum: 7. 11. 1971 "....... Chtěl bych poskytovat informace o mládencích ve vojenské službě nejen tzv. kontrášům i když jsem ještě na vojně, ale dnes bych chtěl poskytovat informace taky vám. Někteří neuvědomělí vojáci si se mnou chtěly vyřizovat účty pomocí najatých násilníků a když na to nesehnaly peníze, tak požadovaly alespoň abich dostal tzv. deku, což je porušením vojenského řádu! Nejsem žádný chudák paskřivec na těle i na duchu a nezplodil mně věčně ožralý syfilitik, níbrž můj soudruh otec je členem KSČ a pomocníkem SNB u nás v Ústí - Střekově. Moje mamka je známá žilinská komunistická aktivistka a ne špinavá smradlavá prostitutka, jak o ní hovoří někteří nepřátelé našeho socialistického zřýzení......"

Ústí nad Labem, 26.3.2008

Z správnost zodpovídá: Mgr. Marta S. /počítačový přepis z Bidlova rukopisu je autentický - včetně gramatických chyb/. 

12.4.2008 9:50

Re: Re: Re: BIDLO ZAONANUJE A MÁ POLITICKY JASNO!

Vy zreme nejste normalni, co to je za odporne zverejnovani necich soukromych udaju, at jsou spravny anebo vyplod vaseho psychopatskeho mozku?. Tady lide diskutuji a zverejnuji sve nazory anonymne, a opravdu nikomu nezalezi na tom cist vasi primitivni zvasty. Proc nenapisete co jste vy sami za bidnika a smejda misto ze sve nizky a frustrovany pudy vyzivate tak zbabelym a zakernym zpusobem? Muzu si, podle stylu tech vasich pomluv, jenom predstavit co jste vy za nevzdelanou socku a dobytek. Skutecne nechapu proc vam ten kdo je za to zodpovedny davno nezablokoval IP, protoze to co delate, krome toho ze je primitvne, odporne z lidskeho hlediska, nudne a uplne irelevantne pro zdejsi diskuse, taky porusuje zakon. Bezte zpatky pod ten kamen kde vam je prirozeny habitat, cerve psychopatsky, a uz neotravujte svym trapnym a zdegenerovanym kundovinami.

11.4.2008 15:50

KAREL SERGEJ BIDLO, ALIAS DLOUHÝ BIDLO, POONANOVAL, UVÁŽIL,

ŽE GANDALOVIČ JE ODS SOUVĚREC A...........

PS ........ PROTO SOUHLASÍ SE ZMĚNOU ZEMĚDĚLSTVÍ!!Rv:-) 

11.4.2008 11:07

Z celé rozsáhlé prezentace

si Lidovky vytáhly jen nevykryté (ukradené) transformační podíly a nudličkování polí. Že jde v první řadě o to, aby občan (a nikoliv zloděj nebo nájemce) byl pánem svého majetku, to se mi zdá málo zdůrazněno.

Že má Gandalovičova reforma další dvě rozsáhlá témata a co obsahují, to už se do úderného článku nevešlo....

Hlavně, že pan Plesl nedávno poučoval Gandaloviče, co by měl jak udělat...

11.4.2008 8:48

vladni a modrou mrvu na pole....

....to bude EU cumet ani dotace nebude treba jaka bude uroda

11.4.2008 8:53

Re: vladni a modrou mrvu na pole....

Můžeš nám to předvést lenochu. Místo válení v úřadě můžeš sít a orat.

11.4.2008 10:46

Re: vladni a modrou mrvu na pole....

melou o tom 18 let, jak se zase rozparcelují pole, lesy, louky:-D

ale je otázka, jeslti to někde nebude zase průser?

plošná řešení "od stolu" obvykle dopadla mizerněRv:-P

11.4.2008 11:30

Re: Re: vladni a modrou mrvu na pole....

Sedlačit nikdo nepůjde. Dělat se nikomu nechce, voliči socdemáků by jen chtěli výhody a dotace a podpory a ti co podnikají mají lepší kšefty než se hrabat v hlíně za pár kaček.

11.4.2008 11:59

Re: Re: Re: vladni a modrou mrvu na pole....

pamatuji si blba Kubáta na začátku 90-tých jak slintal v TV, že na západě hospodaří na 10-20 ha a ukazovali v propagandistickém TV dokumentu, jak jednomu sedlákovi s pár hektarama přijeli s nějakým kombajnem myslím v Dánsku za úplatu vymlátit  kukuřici nebo co to bylo:-P(asi se tam točily nějaké ty dotace?)

ale už v polovině 90-tých bylo všem jasné, že pokud nemají 100 a více ha, tak jsou v hajzlu s podnikáním, a tak si všicí pronajímají vedle svojeho další pole, aby se uživili, že:-P

11.4.2008 13:01

Re: Re: Re: Re: vladni a modrou mrvu na pole....

A co je na tom špatného?

Pokud si pronajmou další pole a zaplatí vlastníkovi pachtovné, je snad vše v pořádku, nebo ne?8-o

Jde o to, že oni si pole pronajmou, vlastník je (byl by) spokojen, ale k polím uprostřed kolchozního lánu se nedostanou, cesty soudruzi rozorali... A tak pozemky vlastníků zůstavají často v těch podnicích, jejichž zakladatelé tehdy přišli, a jménem strany, vlády CCCP a nových zítřků vlastníkovy předky dali vystěhovat, pole připojili k JZD, budovy využívali, dokud nespadly, stroje odtáhli a zašantročili...

Ještě máte chuť na toho šklebícího smajlíka, Vy joudo?

11.4.2008 13:13

Re: Re: Re: Re: Re: vladni a modrou mrvu na pole....

ale joudo to je nepochopení:-D

mám na mysli to, že na malých kapacitách se vesměs  nedá efektivně hospodařit, tedy pokud se nepěstuje třeba heřmánek a nechovají pštrosi, že:-D

13.4.2008 8:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: vladni a modrou mrvu na pole....

Co je nebo není efektivní ve vztahu k hospodaření s vlastním majetkem musí posoudit jeho vlastník, k tomu se směřuje. A další věc je ta, že pokud je dnes v okolí jeden podnik, a k pozemku "není" přístup, nastává nezřídka diktát nájemce ve věci výše pachtovného....

Jinak, samozřejmě, dvacet hektarů pouze obilovin již dnes nikoho neuživí. Ale zelenina, ovoce, chmel, réva, aromatické byliny a léčivky, nebo třeba chřest - to jsou věci, na kterých se jeden sice nadře, ale i z relativně malé výměry lze být slušně živ.

11.4.2008 8:21

učitel

Podívejme se na učitele, chce měnit zemědělství. Klaus ho načal a učitel ho chce dodělat. Nelíbí se mu velké širé rodné lány, co jsem se jich naoséval, naoral. Chce krajinu s nudličkama, pro potěchu oka a ty kombajny, co mají výkon 2-3 ha /hod. dáme do muzea, vytáhneme mlátičky, budeme kosit žacími stroji, dělat mandele, to by ale v tom zemědělství muselo být aspoň 4 miliony lidí. Šlomíku už si sháněj na česání chmele brigádu místních důchodkyň na ruční sklizeň. Nechce se tomu věřit, ale co vylze z ideologických hlav modrých mafiánů, to je obdobné jako z hlav komunistů, jenže z opačného pólu.Rv   

11.4.2008 8:32

Re: učitel

kombajny co maji vykon 2-3 hektary za hodinu uz v muzeu davno jsou :-P

11.4.2008 8:37

Re: učitel

Nic jsi nepochopil ale to se dá očekávat... ;-(

11.4.2008 10:56

Re: Re: učitel

Podstatny je, že chápeš ty i s Jindřiškem a Milkou, Kájo.Rv 

11.4.2008 8:53

Re: učitel

Už se těším až tě uvidím vole sbírat brambory na dobrovolné brigádě idiotů z úřadu.

11.4.2008 8:07

Kazda zeme ma takovou vladu jakou si zaslouzi

Zadna , opakuji, zadna politicka strana pred volbama nerekla ani slovo o svem umyslu zridit tady americkou vojenskou zakladnu. Ani jedna. Presne v ten samy den, kdy byla vyslovena duvera vlade v PS bezel soudruh nadporucik Topolanek na ambasadu USA a zacal jednat. Nyni je to zahranicne politicke tema CR cislo jedna.

Ministerstvo zahranici maji zeleni. http://www.psp.cz/docs/laws/constitution.html

       "Pravda je lez, laska je nenavist a valka je mir" 

  Ministerstvo pravdy v romanu 1984 od George Orwella

11.4.2008 12:38

Re: Kazda zeme ma takovou vladu jakou si zaslouzi

Žádná ze stran také neřekla nic o tom, že bude zdražovat plošně vše, žádná ze stran neřekla, že se bude dotovat zdravotnictví z kapes občanů tzv. regulačními poplatky, žádná ze stran neřekla, že bude přijata "evropská ústava" pod názvem "Lisabonská smlouva" a že se občané České republiky budou muset podrobit nařízením a vyhláškám EU a naše zákony, že budou podřízené těm výmyslům z EU. Je to totiž cesta k tomu, aby se daly zrušit "Benešovy dekrety", aby sem mohli Němci oficiálně vtrhnout a nastolit svoji tisíciletou říši.  Většina občanů to odmítá, ale politické strany již dávno občany České republiky prodali a vůbec je občané nezajímají a nebudou zajímat. Poslanci, senátoři a nakonec i ministři zapomínají na jeden detail, že po přijetí "Lisabonské smlouvy" nebudeme potřebovat jako občané platit poslance, senátory a ministry v České republice, bude stačit, že budeme muset platit jako dosud Evropský parlament a přitom budeme páté kolo u vozu. Nakonec se potom zase vzepřeme, ale to se bude týkat až našich potomků. Kam povede slučování států v EU, to je již dnes jasné a že to vyvrcholí bijem za samostatnost národů a bojem za odtržení je také jasné. Je vidět že se nikdo v Evropě nepoučil z předchozích chyb.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...