1. srpna 2008 16:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Gipsy.cz hraje v korejské reklamě

Bezprostřední Gipsy.cz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezprostřední Gipsy.cz. |

PRAHA Hit Gipsy.cz s názvem Romano Hip Hop z jejich první, stejnojmenné desky mohou nyní slýchávat nejen posluchači českých rádií, ale také televizní diváci v daleké Jižní Koreji. Skladba se totiž v jihokorejském televizním éteru objevila jako doprovod reklamy na jistou zmrzlinu.

"Úspěšné loňské tour kapely Gipsy.cz v Jižní Koreji mělo za následek i použití skladby pro reklamu," sdělil dnes ČTK Přemysl Štěpánek z vydavatelské firmy Indies Scope Records.

Gipsy.cz se z Koreje vrátili loni v říjnu, kdy ve městě Ulsan zahráli na mezinárodním hudebním festivalu zaměřeném na world music. Kapela měla za sebou i turné po Jižní Koreji, kde vystupovala na týdnu české kultury Czech It Out - Zkuste Česko, který připravilo české velvyslanectví.

"Vzrůstající zájem o kapelu je dokumentován opětovným jihokorejským pozváním kapely na letošní podzim na předvedení nového materiálu z letošního alba Reprezent," dodal Štěpánek. Reprezent navazuje na debutovou nahrávku, za kterou obdržela kapela Zlatou desku za 10.000 prodaných nosičů.

Mluvčí kapely Silvie Marková potvrdila, že kapela opět v Koreji vystoupí. "Budou tam od 1. do 5. října a odehrají na jednom festivalu dvě vystoupení," řekla Marková.

Gipsy.cz jako první česká skupina vystupovala loni v létě na legendárním festivalu v Glastonbury. Jejich videoklip Romano Hip Hop se probojoval až do hitparády evropské MTV World Chart Express. Kapela je držitelem ceny Anděl za rok 2006 v kategorii objev roku a nově také ceny ALMA 2007 v kategorii world music.
Lidovky.cz