11. března 2013 21:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Hackeři zaútočili na UniCredit Bank. Heslo admina: Banka123

Pobočka UniCredit Bank na Václavském náměstí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pobočka UniCredit Bank na Václavském náměstí | foto: Lidové noviny

PRAHA Hackeři v pondělí napadli web UniCredit Bank. Útok ale zřejmě nesouvisel se sérií napadení českých webů z minulých dní, byl proveden jiným způsobem. Na rozdíl od předchozích útoků hackeři web nezahltili. Údajně jim k akci pomohlo slabé heslo administrátora stránek, které znělo "Banka123".

Na web banky hackeři vyvěsili své prohlášení, stránky vypadly jen na pět minut, píše server Živě.cz

K akci se přihlásila skupina Czechurity. Hackeři podle serveru umístili na stránky banky nápis "Unicreditgang: Vítejte na nových stránkách. S lítostí musíme oznámit, že se nám veškeré vaše peníze někam ztratily." Nyní už web funguje normálně.

ČTĚTE TAKÉ:

"Žádné další systémy, jako třeba e-banking, napadeny nebyly," řekl serveru mluvčí banky Petr Plocek. Na napadeném webu hackeři oznámili, že zveřejní další informace. V minulosti skupina Czechurity zveřejnila například seznam zákazníků firmy CS Link, píše Živě.cz.

V minulém týdnu zaznamenalo několik známých českých webů, zpravodajských portálů či stránek bank a telekomunikačních operátorů, hackerské napadení typu DDoS. Při něm je směrem k napadanému serveru vysláno obrovské množství požadavků, například o zobrazení webové stránky. Weby pak byly po určitou dobu vyřazeny z provozu.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MECHANIK VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč