25. listopadu 2008 15:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Hamburger podle vašich představ

Burger King poprvé v ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Burger King poprvé v ČR | foto: Lucie VadlejchováLidovky.cz

PRAHA Burger King otevřel svou první českou restauraci krátce po poledni v pražském nákupním centru Metropole Zličín. Provozovat ji bude společnost AmRest a podle slov zástupců firmy se další restaurace objeví i v jiných velkých městech ČR.

Česká republika je 74. zemí, kde řetězec rychlého občerstvení restauraci otevřel . Kdy a kde vzniknou další, nechtěli zástupci firmy prozradit. Ve hře jsou například Brno a Plzeň,  ale je velmi pravděpodobné, že i druhý Burger King bude v hlavním městě. Vyloučeno také není, že v budoucnu získá licenci kromě společnosti AmRest i někdo další.Hlavní specialitou Burger Kingu je hamburger Whopper, který si zákazníci mohou nechat připravit podle svých představ, což je v rámci řetězců rychlého občerstvení zcela unikátní. Zda ale vznikne i typicky česká verze Whopperu, podobně jako třeba ve Francii, je podle zástupců firmy předčasné říct.

Personál restaurace trénoval přípravu Whoppera a dalších jídel déle než čtyři měsíce. "Tohle je velvyslanectví Burger Kinga v České republice a oni jsou diplomaté," komentoval délku přípravy zástupce řetězce Brian Johnston.Vůbec první restauraci otevřel Burger King v americkém Miami na Floridě v roce 1954, v Evropě se poprvé objevil ve Španělsku v roce 1975. Nyní má po světě přes 11 tisíc provozoven. O rok mladší  McDonald's má však po celém světě restaurací téměř třikrát tolik.

Lucie Vadlejchová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!