14. června 2007 19:28 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Heineken koupí pivovar Krušovice

Heineken koupí krušovický pivovar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Heineken koupí krušovický pivovar. | foto: ČTK

AMSTERODAM Pivo v Krušovicích bude pod kontrolou nového majitele. Stane se jím renomovaný nizozemský Heineken, který český pivovar koupí od nynějšího vlastníka Radeberger Gruppe KG. Není jasné, za jakou částku se obchod uskuteční.

Nákupem pivovaru si Heineken, který již vlastní pivovar Starobrno, zvýší podíl na českém trhu asi na osm procent. Heineken návrh předloží antimonopolním orgánům a pokud půjde vše hladce, transakce by měla být dokončena do 1. září letošního roku.
Heineken už v Česku vlastní pivovar Starobrno a po nákupu Krušovic jeho výstav na českém trhu přesáhne 1,6 milionu hektolitrů ročně.

"Akvizice nám rozšíří záběr a znamená velkou příležitost zvýšit prodej na českém trhu," řekl k záměru prezident Heinekenu pro střední a východní Evropu Nico Nusmeier. "Značka Krušovice je u místních spotřebitelů velmi populární a my věříme, že vhodnou komerční investicí má tato značka jasný potenciál k růstu," dodal.

Heineken v tiskové zprávě uvedl, že převzetí Krušovic bude financovat volnou hotovostí a že se nákup Krušovic projeví ve výsledku hospodaření už v příštím roce. V roce 2010 by měla akvizice přispět i ke zvýšení hodnoty podniku.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!