25. března 2008 9:47 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Heineken koupí ústecké pivovary

Heineken koupí ústecké pivovary Drinks union. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Heineken koupí ústecké pivovary Drinks union. | foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Nizozemská pivovarnická společnost se stane majitelem ústeckých pivovarů Drinks Union, které na trh dodávají piva Zlatopramen, Březňák, Louny, Dačický, Lorec, Jarošov a Pivrnec. Heineken, který nedávno koupil pivovar Krušovice, je třetím nejvýznamnějším hráčem na českém trhu.

Koupí stoupne podíl Heinekenu na českém pivovarnickém trhu z osmi na 12 procent, celkový objem ročního prodeje na tuzemském trhu přesáhne 1,9 milionu hektolitrů.

Sdělila to mluvčí Heinekenu Kateřina Eliášová. Transakce ještě podléhá souhlasu antimonopolního úřadu. Podle tiskového vyjádření Heinekenu by akvizice měla skončit ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Cena, kterou Heineken za Drinks Union zaplatí, nebude zveřejněna.

Podle mluvčího společnosti Drinks Union Josefa Vejlupka je prodej
společnosti jen rozhodnutím akcionářů. "Do této chvíle o tom nic nevím, nemohu se tedy vyjádřit. Po manažerské linii nemáme žádné informace," řekl Vejlupek. Společnost dosud vlastnilo několik fyzických osob.

Drinks Union sdružuje pivovary Krásné a Velké Březno, Louny a Kutná Hora a likérku Granette. Vyrábí se v nich piva Zlatopramen, Březňák, Louny,Dačický, Lorec, Jarošov a Pivrnec.

Heinekenu, jedné z největších pivovarnických skupin na světě, už v Česku od roku 2003 patří Starobrno a od loňského září Královský pivovar Krušovice. Již po začlenění Krušovic se Heineken stal třetím nejsilnějším hráčem na českém pivovarském trhu s výstavem přes 1,6 milionu hektolitrů ročně, což odpovídalo tržnímu podílu kolem osmi procent. Po koupi Drinks Union nizozemská skupina očekává, že se jí zvýší tržby již v roce 2009 a v roce 2012 se akvizice promítne do hodnoty společnosti.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ÚDRŽBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč