12. července 2007 12:29 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

HVB Banka se sloučí se Živnostenskou bankou

UniCredit Bank se stala druhým největším akcionářem v O2 po skupině PPF | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy UniCredit Bank se stala druhým největším akcionářem v O2 po skupině PPF | foto: Reprofoto

PRAHA Češi se od listopadu přestanou setkávat s nápisy HVB Bank a Živnostenská banka. Obě společnosti převezmou název svého vlastníka - italské společnosti UniCredit Bank. Spojením vznikne čtvrtá největší česká banka.

Obě banky mají již od dubna stejné složení představenstva. Šéfemc Živnostenské banky je Jiří Kunert, který se stane generálním ředitelem sloučené banky. Zároveň se stal od dubna místopředsedou představenstva a prvním náměstkem v HVB Bank.

Generálním ředitelem HVB Bank je David Grund, který se zároveň stal prvním náměstkem a místopředsedou představenstva v Živnostenské bance. Ve sloučené bance bude prvním náměstkem.

HVB Bank i Živnostenská banka jsou součástí italské bankovní skupiny UniCredit Group. Spojením Živnostenské banky a HVB Bank vznikne čtvrtá největší česká banka, která bude mít 66 poboček a 180.000 klientů. Její celková aktiva dosáhnou 215 miliard korun. Součástí skupiny bude i Hypo stavební spořitelna, C&C Leasing, investiční společnost CIB a fondy
Pioneer. Celkem půjde zhruba o milion klientů.
Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz