Diskuse k článku: Ideální odbytiště pro padělky? Šmelina kvete na internetu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 5.5.2014 5:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Novák 4.5.2014 6:18

No, nevím, ale

když jsem před léty na Aukru začínal, tak jsem rozhodně nebyl anonymním uživatelem a ani anonymním uživatelem nejsem. Takže Aukro má možnost o mě zjistit veškeré údaje. A pokud jde o pravidla regisrtace právnických osob, je to, pokud vím, ještě přísnější. Koneckonců u Aukra se platí i poplatky za aukce, takže to ani jinak nejde. Osobně bych řekl, že jsou různé aukční servery, kde je to ještě daleko anonymnější.

P. Kovář 3.5.2014 22:13

Aukro, zátoka šedé ekonomiky.

Každý krok Aukra je jen vylepšení pro šedou ekonomiku. Poslední krok bylo zrušení fór kde se právě na šedou ekonomiku poukazovalo. Nejde jen o padělky ale i o neskutečné daňové úniky prodeje nezdaněného zboží.

O. Horák 3.5.2014 21:44

Značkové zboží a člověk si připadá, jako blázen.

Cokoliv, na čem je něčí značka je vlastně reklama. A lidé ještě platí šílené peníze za "čest" dělat někomu bilboard.

Když si koupím kvalitní oblek (nebo si ho nechám ušít) či kravatu, tak by byl za hlupáka, kdyby si nechal na záda saka nastříkat či vyšít reklamu.

Cokoliv kvalitního si koupím a zaplatím, si kupuji kvůli kvalitě a pro tu čest, dělat výrobci cvičenou opičku s jeho (draze zaplacenou) reklamou.

Prostě a jednoduše, cokoliv má viditelnou značku by mělo být levnější - výrobci platím část reklamou.

P. Šraier 3.5.2014 19:57

Lacoste i Hugo Boss za tři stovky

Tak vzhledem k ceně těžko existuje někdo, kdo by si myslel, že to jsou origimály. Tudíž škoda nemůže být v hodnotě originálu, který by si zájemce stejně nekoupil...:-P

L. Wellner 3.5.2014 20:23

Re: Lacoste i Hugo Boss za tři stovky

Navíc jde nejspíše o stejný asijský shit, akorát je v ceně nula navíc.

J. Novák 4.5.2014 6:07

Re: Lacoste i Hugo Boss za tři stovky

Udeřil jste hřebíček na hlavičku. V ranní šichtě v asijských fabrikách vyrábějí originály a v odpolední šichtě z téhož materiálu a na stejných strojích vyrábějí padělky. Samozřejmě, že se souhlasem majitele fabriky.

L. Wellner 4.5.2014 12:14

Re: Lacoste i Hugo Boss za tři stovky

Proto si myslím, že bychom měli preferovat české výrobky, byť třeba nejsou nejlevnější ani nejkvalitnější. Ale nejsou ani přemrštěně drahé ani snad tolik aušusové. A hlavně je to cesta zpět k soběstačnosti.

J. Novák 5.5.2014 5:31

Re: Lacoste i Hugo Boss za tři stovky

Jo, to už je pozdě. Textilní průmysl je zlikvidován, zemědělství zdevastované, strojírenství se vesměs orientuje jen na montovny, Eta se vyrábí v Číně, české sýry v Polsku, Rakousku, Německu, Sunar kdesi v Británii... Co tedy kupovat českého?

L. Wellner 3.5.2014 18:09

Hra "na značky" je nemoc současnosti.

Nejlepší je stejně průměrný řemeslný výrobek české výroby.

T. Pansky 3.5.2014 15:55

Jedinym vitezem je .... ceska byrokracie. Proc?

Lide, kteri chteji mit osobni hygienicky balicek Boss ho nepujdou koupit na trznici.  Pujdou si ho koupit do obchodu s originalnim zbozim, kde za nej zaplati 5 000 Kc a jsou spokojeni.  Lide, kteri kupuji tento balicek na internetu, jsou take spokojeni, protoze vi, ze maji imitaci, ale je to Boss.  Samotny vyrobce Boss na toto nereaguje.  Proc?  Lide, kteri kupuji na iternetu, nejsou jeho zakaznici.  Nemaji penize na originalni Boss.  Par naprostych ignorantu si koupi Boss za 300 Kc a mysli si, ze maji original.  Tihle lide by se meli strilet, protoze jsou to naprosti ignoranti.  Kdo je tedy vitezem?  COI.  Ta nic neriskuje, neni nikomu zodpovedna za sve vykony, ma neustaly prijem ze statniho rozpoctu.  Zaverem:  jsme hloupi a stoji nas to obrovske penize.

L. Wellner 3.5.2014 18:06

Re: Jedinym vitezem je .... ceska byrokracie. Proc?

Kdyby se měli střílet ignoranti, milý pane, tato republika by se vylidnila. A jestli chce někdo levný šit s nápisem blbé značky, ať si to koupí. Stejně to vyrábí všechno Asie.

J. Nováková 3.5.2014 13:28

SBAZAR

Dobrý den,

poměrně dlouho jsem se pohybovala v prostředí boje proti padělání a ačkoliv je internet skutečně stále častěji využíván při nelegálním obchodu s padělky, není to zrovna AUKRO, kde by se s nimi spotřebitel mohl setkat nejčastěji. Naopak - ti jediní se snaží proti padělkům bojovat. Zato prodejní portál SEZNAMu tzv. SBAZAR je padělky doslova natřískaný, v podstatě cokoliv značkového, co zde naleznete, není originál. Seznam to však nezajímá vůbec a to je kontaktovalo několik zástupců ochranných známek.

K. Jež 3.5.2014 11:57

Mafie a neprávní stát

Aukro podporuje, respektive nazakročuje, respektive má v souladu asi s naší legislativou nastavena pravidla tak, že stačí vystavit zboží, nemít ho doma a po zakoupení a zaplacení tohoto zboží ho prodejce koupí na ebay a napíše tam přímo vaši adresu. Skrytě v podmínkách někde má napsáno, že dodání trvá x měsíců atd. Plus si ještě přiůčtuje poštovné, které ovšem bývá free z Číny, tedy zdarma při těch položkách do 22 euro, které oni prodejci rádi prodávají ::))) Aukro byla dobrá myšlenka v začátku. Ale i tak se tam dá najít sběratelské, hobby zboží ap.

P. Vaňura 3.5.2014 11:12

"Padělky" odstraňují pocity NEROVNOSTI,

který mohou mít lidé, zejména teenageři, kteří si nemohou dovolit "značkové" zboží jehož "značkovost" majitele "povyšuje" nad ostatní.

Jiný důvod ta značka skoro nemá!

v. procházková 3.5.2014 11:40

Re: "Padělky" odstraňují pocity NEROVNOSTI,

nesvádějte své vlastní pocity na teenky, nikdo mladší 25 let na sebe ty šmejdy nevezme, páč se to lehce pozná a pak by byl k smíchu víc, než kdyby značku nenosil, tyhle krámy kupují hlavně 50+, vaši vrstevníci:DDDDDDDDDDDDD

P. Vaňura 3.5.2014 16:57

Budete se divit, ale já takovéto potřeby rozhodně

nemám a je mi úplně jedno, co kdo nosí, (ani bych ty slavné značky neuměl vyjmenovat) a dokonce i v jakém autě jezdí. Ale ve škole bych proti tomu kastovnictví zavedl třeba školní uniformy!

I. Dekyský 3.5.2014 21:17

Re: "Padělky" odstraňují pocity NEROVNOSTI,

Z Vašeho projevu se dá také ledacos poznat. A buďte si jistá, že Vám nepomůže ani ta nejlepší značka... :-)