Úterý 20. října 2020svátek má Vendelín 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Inspekce zavřela 8 hospod za dva týdny. Včetně podniku z Vrchní, prchni!

Restaurace a pivovar U dvou koček na Uhelném trhu v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Restaurace a pivovar U dvou koček na Uhelném trhu v Praze. | foto: U dvou koček

PRAHA Plíseň, špína či myší trus patřily mezi důvody, kvůli nimž v uplynulých dvou týdnech inspektoři zavírali hospody a prodejny potravin. V jejich síti uvízla i známá pražská restaurace U dvou koček, kde se mimo jiné natáčely některé scény filmu Vrchní, prchni!

Celkem zavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) osm restaurací a čtyři prodejny potravin

Podle mínění iinspektorů tyto provozovny závažným způsobem porušili hygienické předpisy, většinou kvůli přítomnosti myšího trusu. Dočasně tyto provozy částečně či zcela uzavřeli do doby, než majitel zjedná nápravu. 

„S těmi, kteří se provinili vážně, SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

ČTĚTE TAKÉ:

Tři restaurace uzavřeli v Praze. Jde o Vietnamese Thai Sushi Restauraci & Bar U Fugiho v Žitné ulici, výše zmíněnou Restauraci a pivovar U dvou koček na Uhelném trhu a Restauraci Aritma v ulici Nad Lávkou. Ve všech našli inspektoři myší trus a další hygienické prohřešky. 

Dále zakázali provoz v Herna baru v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku, Tip sport baru v Dolních Kounicích na Brněnsku, jídelně Pod Branou v Prachaticích, Herna-baru StarArena v Novém Boru na Českolipsku a hospodu Na Škvrňově v Kutné Hoře. 

V některých kontorla našla také stopy po přítomnosti myší, jinde byly zanedbané, špinavé či plesnivé prostory nebo netekla teplá voda.

Inspekce zavřela také prodejnu potravin Tung Nguyen Vinh v Panské ulici v Jindřichově Hradci, kde byly plísně a silné nečistoty, chyběla omítka a zatékala voda. Vietnamská večerka musela být zavřená také ve Větrušicích v okrese Praha-východ, v níž byl myší trus. 

Třetí zavřenou vietnamskou prodejnou je Večerka-potraviny-drogerie na Masarykově náměstí v Dolních Kounicích, kde byl myší trus, ve skladu našli inspektoři dvě kočky a cítili zde silný zápach moči.

Poslední zavřená prodejna potravin s českým majitelem je v Seči na Chrudimsku, kde inspektoři našli též stopy po hlodavcích.

Kontrolované a zavřené provozy lze nalézt na webu www.potravinynapranyri.cz.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!