27. listopadu 2009 15:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Inspektoři stahují z obchodů tisíce vietnamských nudlí, obsahují hliník

Instantní nudle (iustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Instantní nudle (iustrační foto) | foto: Shutterstock

BRNO Inspekce zakázala prodej rýžových instantních nudlí dovážených do ČR společností Thusfood. Laboratorní rozbory prokázaly, že nudle vyrobené ve Vietnamu obsahují víc hliníku, než pro obdobné druhy těstovin povoluje ministerstvo zdravotnictví.

Rýžové instantní nudle dovážené do ČR společností ThusfoodZe závadných nudlí nehrozí zdravotní riziko. Přesto inspekce zakázala prodej a nechala výrobky stáhnout z prodeje, řekla mluvčí SZPI Martina Šmídtová. Přesto inspekce zakázala prodej a nechala výrobky stáhnout z prodeje, řekla mluvčí SZPI Martina Šmídtová.

Zákaz prodeje se týká instantních rýžových nudlí širokých balených po 200 gramech a vyrobených letošního 3. května s trvanlivostí do 2. května 2011.

"Uvedené nudle z Vietnamu do České republiky dovezla společnost Thusfood s.r.o., a to v množství 10.000 kusů," řekla Šmídtová. Po testování inspektoři nechali z obchodů stáhnout 1630 kusů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz