Čtvrtek 13. srpna 2020svátek má Alena 30 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Internetová Zuno Bank zaútočila účtem zdarma

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Internetová Zuno Bank, která dnes zahájila na tuzemském trhu provoz, láká nové klienty na základní účet zdarma, spoření úročené denně nebo na vyšší úročení terminovaných vkladů. Banka o tom dnes informovala na tiskové konferenci.

Česká republika se stala po Slovensku druhou zemí, kde banka začala fungovat. Účet zdarma nabízí z tuzemských bank například mBank nebo Fio Banka.

Na Slovensku Zuno Bank funguje od loňského prosince a od té doby získala zhruba 18.000 klientů a vklady za 125 milionů eur (přes tři miliardy korun). "V Česku přitom chceme zopakovat tento úspěch," uvedl předseda představenstva Zuno Bank András Hámori. Zuno Bank chce v příštím roce zahájit činnost i v Maďarsku a Polsku.

Jen jedna pobočka
Cílovou skupinou banky jsou lidé, kteří s bankou chtějí komunikovat zejména prostřednictvím internetu. Zuno Bank patří do skupiny Raiffeisen Bank International stejně jako tuzemská Raiffeisenbank. Jedinou pobočku má banka v Praze na Václavském náměstí.

ČTĚTE TAKÉ:


Základní varianta běžného účtu je zdarma. V rámci něj klient získá zdarma všechny tuzemské příchozí platby, odchozí platby včetně trvalých příkazů a inkas, debetní kartu Visa Classic a spořicí účet.

Za měsíční poplatek 68 korun pak u běžného účtu může klient získat i zdarma výběry z bankomatů Raiffeisenbank. Podmínkou je ovšem minimální výběr 1000 korun, standardní poplatek za výběr je jinak 18 korun. Podmínkou pro vylepšenou variantu účtu zdarma je měsíční útrata kartou za nákupy alespoň 5000 korun, nebo mít v bance minimálně 200.000 korun.

Denní úročení
V rámci spořicích účtů pak banka nabízí úročení naspořených peněz na denním základu. "To zákazníkovi, zatímco spoří, přináší daňovou výhodu - pokud úroky na spoření nepřekročí 6,99 koruny denně, nepodléhají zdanění," uvedla banka.

Při úročení dvěma procenty, které banka u svých účtů nabízí, to v praxi znamená, že zákazníci, jejichž zůstatek nepřevyšuje v daný den 127.500 korun, nemusí z vyplacených úroků odvádět daň. "Na českém trhu jde o novinku," uvedl ředitel Zuno Bank v České republice Miroslav Střihavka.

Letos na podzim chce zahájit činnost v tuzemsku Air Bank ze skupiny PPF. Jejím generálním ředitelem je Erich Čomor, bývalý šéf Home Creditu v ČR a na Slovensku. Air Bank bude plnohodnotná banka včetně pobočkové sítě.

Zpočátku bude nabízet běžné a spořicí účty včetně transakcí a elektronického bankovnictví. V první polovině příštího roku pak nabídne úvěrové produkty a v roce 2013 i hypotéky nebo investiční produkty.

Air Bank nabídne u běžných účtů dva tarify. Takzvaný malý tarif bude zdarma a vybrané služby budou zpoplatněny. Velký tarif pak bude za jeden vyšší paušální poplatek a běžné bankovní služby u něj budou zdarma.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

120 maminkám rozdáváme BEBA Comfort 2. Nenechte si to ujít!
120 maminkám rozdáváme BEBA Comfort 2. Nenechte si to ujít!

Díky špičkovému výzkumu a vývoji jsme v Nestlé dokázali vyvinout recepturu se strukturami oligosacharidů, probiotik a optimalizovanou bílkovinou...