6. května 2008 10:33 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

iPhone začne nabízet ten nejmenší

LONDÝN Mobilní operátor Vodafone se dohodl se společností Apple na prodeji jejího telefonu iPhone v deseti zemích světa včetně České republiky. Telefony iPhone by do konce letošního roku mohl začít v Česku nabízet i konkurenční T-Mobile.

V letošním roce by měl Vodafone začít prodávat svým zákazníkům telefony iPhone kromě České republiky také v Austrálii, Egyptě, Řecku, Itálii, Indii, Portugalsku, Turecku na Novém Zélandě a v Jihoafrické republice, píše agentura Reuters.

Vodafone je v Česku nejmenší mobilní operátor s 2,7 milionu zákazníků. Celkem je na českém trhu okolo 13 milionů aktivních mobilních telefonních čísel.

Marketingový ředitel společnosti T-Mobile Petr Dvořák v polovině minulého měsíce uvedl, že uvedení telefonu na místní trh závisí jen na tom, kdy vývojáři firmy Apple dokončí nový, rychlejší model určený pro evropské sítě třetí generace.

iPhone spojuje telefon, přehrávač hudby a videa a internetový prohlížeč v jednom. Přístroj nemá tlačítka, ale pouze širokoúhlý barevný dotykový displej s úhlopříčkou 3,5 palce a s rozlišením 320 krát 480 obrazových bodů. Pro jeho ovládání není potřeba dotykové pero, ale pouze prsty. Jako digitální fotoaparát disponuje rozlišením dva megapixely, je zde i program pro správu fotografií. Jako telefon pracuje ve všech sítích standardu GSM.
Lidovky.cz