22. srpna 2009 21:19 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Italská loterijní horečka skončila. Jackpot 147 mil. eur padnul

Mince - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mince - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

ŘÍM V italské loterii SuperEnalotto dnes padl rekordní jackpot 146,9 milionu eur (asi 3,74 miliardy korun). Končí tím několikatýdenní sázkové šílenství, které lákalo i obyvatele dalších evropských států.

Šťastným výhercem je tipující z provincie Massa Carrara v Toskánsku, který uhodl kombinaci čísel 11, 27, 10, 79, 45, 88.

Naposledy se podařilo jackpot "rozbít" 31. ledna. Suma v něm ale nebyla tak vysoká jako nyní.

Vítěznou šestici čísel se podařilo uhodnut po několikatýdenní sázkové horečce, která do Itálie přivedla turisty z celé Evropy lačnící po jackpotu.

Částka, která byla v SuperEnalottu, je prý v současnosti nejvyšší výhrou na světě. Ještě ve středu ji ale předčila americká loterie Powerball, která nabízela 260 milionů dolarů (asi 4,65 miliard korun). I tato suma má od poloviny týdne svého majitele. Tipující od začátku roku do SuperEnalotta "investovali" přes dvě miliardy eur (asi 51 miliard korun). Polovina z těchto peněz míří do státní pokladny italské vlády.

V České republice zatím nejvyšší výhru v loterii vyplatila Sazka před šesti lety, kdy se jedné osobě podařilo vyhrát 112,9 milionu korun. Více než 100 milionů korun si zatím připsali tři sázkaři.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!