3. března 2011 11:01 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Jak platit nižší daně? Slevy jsou jasné, ale s odečty je možné čarovat

Vyplňování formuláře - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyplňování formuláře - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA  Jak nezaplatit státu ani korunu navíc, a naopak od něj získat co možná nejvíce? Takovou otázku si budou klást do termínu pro podání daňového přiznání 1. dubna podnikatelé a všichni ti, kteří v loňském roce obdrželi nezdaněné příjmy.

Nejvýrazněji ke snížení daní přispívají náklady podnikatelů vynaložené k zajištění příjmů.


ČTĚTE SPECIÁLNÍ INFOGRAFIKUDaňové přiznání -  DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ 2011

 - 7 otázek a odpovědí  
 - interaktivní formuláře
 - vše co je třeba vědět
 - jak ušetřit
 - co se loni změnilo

- ZDE PRO VÁS


Mnoho lidí bude i letos řešit dilema, zda je výhodnější uvádět skutečné výdaje, nebo využít výdajové paušály. Ty sice ušetří papírování spojené s archivováním paragonů a faktur, finančně se ale vyplatí jen tehdy, když skutečné výdaje nepřevýší ty paušální.

Oproti roku 2009 došlo v loňském roce ke snížení paušálu pro podnikatele podle zvláštních předpisů (lékaři, architekti, advokáti), pro příjemce peněz z autorských práv a pro nezávislá povolání. Namísto dřívějších 60 procent si budou moci za loňský rok odečíst výdaje ve výši 40 procent příjmů.


Lidové noviny

Třetí díl daňového rádce

vyjde v LN ve čtvrtek 10. 3.

Jaké sankce může finanční úřad udělit a jak se proti nim bránit? Právě na to se zaměříme ve třetí speciální daňové příloze. Dozvíte se jak pravděpodobná je kontrola z finančního úřadu a zdali se vám vůbec vyplatí využívat služeb daňového poradce.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!