Pátek 28. února 2020svátek má Lumír 4 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Jak sledovat olympiádu? Nejlepší aplikace pro iOS i Android

Olympijský areál v Soči zatím zeje prázdnotou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olympijský areál v Soči zatím zeje prázdnotou. | foto: Reuters

PRAHA Zimní olympiádu si letos může dosyta užít každý. A nepotřebuje k tomu letenku do Soči ani televizi. Sportovní přenosy s podrobným zpravodajstvím totiž můžete sledovat pohodlně na svých mobilních telefonech nebo tabletech systému Apple, Android nebo Windows Phone.

Nepřetržitý proud výsledků, rozhovory se sportovci a reportáže od zpravodajů ze Soči najdete na speciálním rozcestníku serveru Lidovky.cz na adrese lidovky.cz/oh. On-line přenosy ze zápolení českých sportovců můžete sledovat i na mobilní verzi zpravodajského serveru Lidovky.cz nebo ve vlastní aplikaci (iOS, Android, WP).

Užitečnou aplikaci také vyvinul T-Mobile ve spolupráci s Českým olympijským výborem. Oficiální aplikace ZOH 2014 (iOS, Android, WP) funguje na všech hlavních mobilních platformách. Přináší podrobné zpravodajství a program olympiády, výsledkový servis, textové on-line přenosy od redaktorů Lidových novin a MF DNES, ale také upozorňuje na blížící se disciplínu.

Aplikace jako vstupenka zdarma

Jako bonus mohou zákazníci T-Mobile díky aplikaci ZOH 2014 každý den her soutěžit o jeden z 25 chytrých telefonů Samsung. Vedle toho vznikla také aplikace Letná 2014 (iOS, Android, WP). Oba programy si na mobil nahrajete zdarma.

Naděje pro Soči

Vedle toho, že slouží jako průvodce po pražském sportovně-zábavním areálu a umožňuje zasílat vzkazy vašim oblíbeným sportovcům, funguje také jako bezplatná vstupenka do Olympijského parku Soči – Letná (běžné vstupné pro dospělé přitom činí 50 korun).

I další mediální partner českého olympijského týmu dal fanouškům možnost fandit přes mobil. Český rozhlas ve spolupráci s vývojáři v Adikt Mobile vytvořili aplikaci Fanstars. Díky ní můžete posílat vzkazy sportovcům nebo týmům olympioniků. Prohlédnout si dotazy a stáhnout aplikaci můžete na webu Fanstars.cz.

Oficiální video jen pro Afriku

Olympijský výbor připravil oficiální aplikaci Olympic TV umožňující sledovat i videopřenosy z her. Zdarma můžete olympijská klání sledovat bohužel jen z vybraných zemí převážně v Africe a Tichomoří. Česká republika mezi vybranými regiony chybí.

ČTĚTE TAKÉ:

Povedenou aplikaci ale připravila Česká televize, která bude olympijské dění vysílat také on-line zejména prostřednictvím aplikace ČT Sport. Vedle toho ČT nabídne také vlastní aplikaci pro příjemce takzvaného širokopásmového vysílání (Hbb TV). Ta nabídne program, kompletní výsledky a vizitky všech sportovců. Podobně už veřejnoprávní televize zpracovala fotbalové Euro nebo mistrovství světa v hokeji.

Olympijský park na Letné

Během olympijských her si můžete řadu sportovních disciplín vyzkoušet také na vlastní kůži v Olympijském parku na Letné v Praze. Rozsáhlý areál se sportovišti otevře 6. února. Z oficiálních disciplín v parku chybí pouze akrobatické a sjezdové lyžování.

Pro malé děti ale bude připravena sjezdařská školička. Celková kapacita parku se odhaduje na deset tisíc lidí a pořadatelé očekávají každý den okolo pěti tisíc návštěvníků. Při sportování bude na desítkách malých a dvou velkoplošných obrazovkách k vidění dění v Soči.

Olympijský park v Praze

Olympijský park v Praze

Olympijský park přivítá současné i bývalé sportovce, objevit by se měli hokejisté Sparty i Lva, fotbalisté Sparty a další osobnosti. Všední dny dopoledne budou patřit žákům základních škol, které uspěly v soutěži Moje olympiáda. Otevřeno bude každý den od 9:00 do 22:00, vstupné do 15 let je zdarma, jinak bude stát 50 korun (s aplikací Letná 2014 zdarma).

Jak zamluvit sportoviště?

Některá sportoviště (curling, hokej) si lze zarezervovat na webových stránkách olympijskypark.cz. Vybavení na sportování si mohou zájemci přinést vlastní, v omezené kapacitě bude možné si brusle či lyže zapůjčit v parku.

Na hlavním pódiu se připravují koncerty, zábavní zóna a chybět nebudou stánky s občerstvením.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan představil projekt výroby prvního tureckého vozu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan představil projekt výroby prvního tureckého vozu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan představil projekt výroby prvního tureckého vozu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...