3. června 2009 18:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Jeden z nejdražších bytů v Česku je na prodej, za stovky milionů

Luxusní penthouse s celkovou rozlohou 1000 metrů čtverečních nabízí výborný výhled. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luxusní penthouse s celkovou rozlohou 1000 metrů čtverečních nabízí výborný výhled. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Jeden z nejdražších bytů v Česku, který stojí v pražské Liliové ulici na Starém Městě a jehož cena se může pohybovat v řádu stovek milionů korun, se dostal do nabídky další realitní společnosti. Tou je Sotheby´s International Realty, která na tuzemský trh vstoupila v minulých dnech. Prodej bytu probíhá diskrétně, jen pro vážné zájemce.

Luxusní penthouse (rozlehlý střešní byt) s celkovou rozlohou 1000 metrů čtverečních dosud nabízela také realitní kancelář Svoboda & Williams. Není to však klasický prodej nemovitostí, kdy se byt prodává například na internetu nebo v inzerátech.

"Prodej neprobíhá oficiální cestou. Byt se nabízí v podstatě diskrétně," řekl ČTK obchodní ředitel Svoboda & Williams Jaroslav Žižka.

Prodej na základě osobního jednání s "bonitními zájemci" potvrdil také mediální zástupce Sotheby´s International Reality Zdeněk Jakl. "S ohledem na výjimečnost této nemovitosti ale počítáme spíše se zájemci ze zahraničí, v České republice je skutečně jen několik málo osob, které by si mohly koupi dovolit," řekl ČTK.

Součástí penthousu je soukromý výtah, který propojuje jeho horní dvě podlaží se středověkým sklepením. V něm je například kromě soukromého kinosálu a vinného sklepa k dispozici také sauna nebo bazén. Byt je součástí dvou přestavěných měšťanských domů z 19. století.