Čtvrtek 13. srpna 2020svátek má Alena 30 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Kalousek chce plošně zvýšit daně, rodiny s dětmi zaplatí nejvíc

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 28
  • Poslední: 10.8.2010 18:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Papazian, Ing. 10.8.2010 12:19

Není nad správně provedenou důchodovou reformu!

Toto je jeden z projevů zvrácenosti této reformy! Místo propopulační politiky likvidujeje rodiny s dětmi a to proto, abychom pak zdůvodňovali jakési změny v důchodové reformě. Jen to tahájem za špatný konec. Ale to není nic nového, to je otázka filozofie k dané věci. Pravicové vidění světa si přeje zaměstnance bez dětí a zároveň kvůli tomu s téměř žádnými důchody v penzijní době. Pro reprodukci kapitálu je sice potřeba reprodukovat i pracovní sílu, ale proč ji mají reprodukovat domácí, když ji dovezeme skoro zadarmo z dovozu? Co na tom, že mix národů a národností vyvolová v dané zemi nějaké pnutí? Když bude neunosné, tak začneme podnikat zase jinde..., pak ať se původní obyvatelstvo třeba pobije s přistěhovalci, případně se daná země změní na muslimský sultanát... Děkujeme takovým, jaký je pan Kalousek, odborník na padáky a daně!

V. Kain 10.8.2010 16:52

Re: Není nad správně provedenou důchodovou reformu!

A takhle klackem přes koule bys nechtěl ty propopulační krasavče.Jmenuj mě jedinou zemi,kde se maminky můžou flákat doma čtyři roky a za peníze všech daňových poplatníků.V Americe je větší porodnost než u nás a tam nedostaneš ani floka.Chceš dítě tak se starej a ne že ti ho bude živit někdo jiný.

J. Blažek 10.8.2010 17:27

Re: Není nad správně provedenou důchodovou reformu!

Ale pozor, to zavedla vláda, v níž i Kalousek vegetoval a tuto věc jako předseda KDU-ČSL prosazoval a Nečas byl ministrem práce a sociálních věcí.

J. Blažek 10.8.2010 17:28

Re: Není nad správně provedenou důchodovou reformu!

A taky by mě zajímalo, jak to bude s tebou ve stáří, kdo tě bude živit, když teď nebudou děti! Nejsi náhodou gay, že jsi na děti zanevřel?

J. Blažek 10.8.2010 17:25

Re: Není nad správně provedenou důchodovou reformu!

Co jsme si zvolili, to máme. A většina vypatlaných Pražáků dále bud masově volit Kalouska a jeho sebranku TOP. Fuj! Je to hnus! ... A lidovci se svým předsedou Kalouskem dělali dříve křesťanskou, prorodinnou politiku. Co tak najednou zanevřel tento veleduch na děti?

L. Papazian, Ing. 10.8.2010 10:13

Chová se jak rumunský diktátor v 80. letech!

Ten také měl fobii a chtěl za každou cenu, aby Rumunsko bylo bez dluhů... díky tomu tam lidé dřeli bídu, byli žebráci Evropy. Oproti tomu Maďarsko plné dluhů, tak jako Polsko a po změnách režimů v 89 dlužníkům byli dluhy odpuštěny a Rumunsko za svůj utažený opasek žádnou odměnu neobdrželo. Tak podobně se chová dnes i pan Kalousek a jeho parta, vše je tady čím dál více zanedbané, chybí peníze, protože jsme levnou zemí, je třeba zdražit cenu pracovní síly, bez tohoto se nikam nepohneme.

A. Riedel 9.8.2010 18:31

Vivat Kalousek

V rámci odbourávání sociálně demokratických populistických zvráceností postupuje Kalousek naprosto nekompromisně. Fandím mu z celého srdce, jen tak dál! Nezasloužených výhod tady mají různí lehkoživkové neúrekom!

M. Sedláček 9.8.2010 20:48

Re: Vivat Kalousek

No, víte, nevím, jestli je tohle zrovna výhoda "lehkoživek". Aby bylo od čeho odečítat, musíte mít totiž nejprve nějaký zdaněný příjem, z dávek nic neodečtete,  to za prvé. Za druhé je ta sleva na dítě i tak směšná, zejména markantní to bylo v době, kdy byla progresivní sazba daně bez ohledu na to, zda z dotčeného platu žije jeden člověk nebo třeba čtyřčlená rodina (kupříkladu ve Francii to rozlišeno je). Což takhle začít u těch, kteří žádné daně a pojištění neplatí? (sám hradím bez DPH kolem 60 000,- Kč měsíčně).

J. Hochová 10.8.2010 8:06

Re: Vivat Kalousek

Rodiny s dětmi vy chápete jako lehkovyžírky? Ostatně jsem ráda, že jsem poznala někoho, kdo tomuto arogatnímu polutickému turistovi fandí,já určitě ne a ani v okolí nikoho takového neznám.

E. Došlík 10.8.2010 9:02

Re: Vivat Kalousek

Nejen, že národ nazýváš nevhodnými tituly, ale ještě jsi expert přes ekonomiku, daně a jiných zvráceností, které zatemňují tvou šedou kůru mozkovou, pokud ti ještě nějaká zbyla. Však i na tebe dojede . . . Nezapomeň se namydlit, když polezeš Kalouskovi ...

A. Riedel 10.8.2010 18:20

Re: Vivat Kalousek

Pochybuji, že pár flákačů na dávkách tvoří národ. Jak už tady někdo napsal, v Americe ženy s dětmi žádné zvláštní dávky nepobírají a přesto se tam rodí dětí dost. Národ dnes už tvoří lidé vzdělaní - přes 60 procent mladé populace má vysokou školu, takže pologramotných ubožáků nechopných si vydělat prací je už jen pár. Ještě, že toho Kalouska máme! Každý, kdo ho odsuzuje, prozrazuje o sobě, že je neschopný.

M. Třeštík 9.8.2010 18:28

Pravicová vláda

Prej pravicová vláda... až mi někdo vysvětlí, v čem je tato vláda pravicová, zaplatím mu dovolenou na měsíci.

O. Kurz 9.8.2010 18:08

Jak zvýšit daně?

Zrušit nesmyslné odpisy tak, jako se to všude už stalo před desítkami let. V Kanadě jste si mohli před třiceti léty odepsat 500 dolarů ročně na pracovní oděv a takovýchto pitomostí tam měli celou řadu.  Dnes už jsou taky normální a stejně tak se to musíme učit my. Je nejvyšší čas. A jestli to v konečném důsledku bude znamenat větší výběr daní, tak je to jen v pořádku. Demagogické titulky "seriozních" deníků o "zvyšování daní", bych očekával spíše od Blesku.

J. Hochová 9.8.2010 18:05

Zemský škůdce Kalousek

Tento bezcharakterní chemik je docela amorální hajzlík. Nejvíc zaplatí rodiny a dětmy? To je neskutečné, Ale zase si možná lidé uvědomí, co je TOP09 vlastně za stanu, za koho kope bývalá bratr Kalousek.Třeba to občanům docvakne ještě před volbami.

P. Boublíková 9.8.2010 18:20

Re: Zemský škůdce Kalousek

20 Kč měsíčně, tomu teda říkám pálka :-)))

No, jestli opravdu nikdo víc nezplatí, tak to bude průšvih.

Na vašem místě bych ale titulky v novinách raději nebrala tak doslovně.

O. Kurz 9.8.2010 18:21

Re: Zemský škůdce Kalousek

Pan Kalousek je jeden z mála opravdu inteligentních politiků. Má charizma a vizi. Vizi, změnit příšerné návyky tohoto národa. Ne, vizi, o poslání od vyšší bytosti, která mu zajistí moc a koryto. Pan Kalousek se nechce národu líbit a lidi si kupovat lacinými sliby a to máme nota bene, před volbami. Chce, aby se reformy, které se měly materializovat před 15 léty a které jsou naprosto nutné, konečně realizovaly. Jenom naprostý hlupák, který nekalkuluje vůbec, nebo dále, než do zítřka, může proti jeho snahám protestovat.

J. Hochová 10.8.2010 13:13

Re: Zemský škůdce Kalousek

Zde je poznat,jak velice se může lišit názor na stejnou osobu.Podle mého je arogantní a mimo jiné se sám vydatně podílel na zadlužování.Znovu si dovolím upozornit, že přes všechny aktivity předchozích vlád je naše zadlužení pouze 35 %.A právě Kalousek straší občany zadlužením ! Jeké charisma, je to hochštapler, který se chtěl svého času spojit i s komunisty.Dnes je tvrdá pravice-to vám opravdu nevadí? Jinak k důchodové refermě, která je také jeho oblíbeným tématem.Vždyť důchodový fond spoluvytuneloval.Také vám to nevedí?

R. Folwarczna 9.8.2010 19:35

Re: Zemský škůdce Kalousek

Nepolemizujte s titulkem, ale s článkem pod ním. Ještě mám dotaz: vím, co je rodina, ale co je to ta dětma?

J. Hochová 10.8.2010 8:12

Re: Zemský škůdce Kalousek

Sorry -s dětmi. Máte pravdu, zvedl se mi žaludek nad titulkem a neměla jsem chuť číst dál. Přesto vidím Kalouska jako člověka, který byl v předchozích vládách, zvedal ruku pro zadlužování a ve finále byl ochoten se spojit i s komunisty.Jeho akce se složenkami byl výsměch.Já osobně nedlužím nikomu nic.Plat mám tabulkový a již dlouho nevalorizovaný.Neprohrála jsem žádné arbitráže, nezadávala jsem předražené zakázky, nebrala úplatky a neposkytovala bezůročné půjčky.Také jsem nezvala drahé státní návštěvy.Bohužel jako každý občan se podílím na fonancování lidí, kteří nechtějí pracovat, ale s tím nedělala nic ani pravicová vldáda.

F. Doušek 9.8.2010 20:15

Re: Správně , a bude víc na chlast žejo !

hele pí s.Smutná, a to jste slyšela, že důchodcům budou danit důchody jako ze superhrubé mzdy? Těšte se.

J. Blažek 10.8.2010 17:31

Re: Správně , a bude víc na chlast žejo !

Však to je jistě to nejsprávnější, že lidem stále klesá životní úroveň. Od toho přece bylůa ta revoluce v roce 1989, abychom se měli stále hůře, že??

J. Hochová 10.8.2010 13:18

Re: Správně , a bude víc na chlast žejo !

Přesně tka.Pospíšil utratil za mejdan čtvrt miliónu a je členem této vlády.Fuj!

R. Pavelka 9.8.2010 17:54

Stačilo by

zdanit příjmy nad stropem pro ZP a SP tak 20% a nemusely by se okrádat rodiny. Verbeži se na sociální dávky nesáhlo, toho se paragán Kalousek bojí, bere jen tam, kde se neobává velkého odporu.

Z. vintr 9.8.2010 17:44

Když se redaktorka čt24 dnes odpoledne zeptala

Kalouska zda těch povoďňových 100 Kč, které budou platit výdělečně činni je dostatečné i pro milionáře a bohaté, tak ji skákal do řeči a nic ji vlastně na tento dotaz neodpověděl. Je jasné za koho "kope", za většinu těch obyčejných smrtelníků rozhodně ne!

J. Hochová 10.8.2010 13:17

Re: Když se redaktorka čt24 dnes odpoledne zeptala

Za obzvlášť drzé považuji Kalouskovo vyjádření, že oněch sto korun je přeci jedna krabička cigaret a 2 piva. To vykládá doufám starodůchodcům!Člověk by očekával , že s tím příspěvkem přijde jako se žádostí,on diktuje.

K. Holub 9.8.2010 17:30

NO JISTĚ ...

nechci slevu zadarmo ...

Lidovky jděte doprdele - tokovou fotku -  slovutného bratra kokota Kalouska I. . To zavání urážkou na cti!

F. Doušek 9.8.2010 17:30

a také se domnívám, že si vládní a ústavní

činitelé již dlouho nevalorizovali platy.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...