17. května 2013 10:32 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kaufland stahuje z prodeje tuňáka, zákazníci mohou konzervu vrátit

Obchodní řetězec Kaufland stahuje z prodeje tuňáka v oleji Vitae d'Oro. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchodní řetězec Kaufland stahuje z prodeje tuňáka v oleji Vitae d'Oro. | foto: Reprofoto

PRAHA Obchodní řetězec Kaufland stahuje z prodeje tuňáka v oleji Vitae d'Oro s datem trvanlivosti do 31. prosince 2015. Konzervy obsahují zvýšenou hodnotu histaminu, který je nebezpečný zejména pro alergiky.

"Kaufland na základě vlastního rozhodnutí dotčené zboží z preventivních důvodů stáhl z prodeje a zároveň informoval příslušné odborné orgány," uvedl mluvčí řetězce Michael Šperl. Jde o šarži výrobku šarže 11 P3, ostatních výrobků nebo šarží se stažení z prodeje netýká.

Histamin se vyskytuje v bílých krvinkách. Při alergické reakci se uvolní a způsobuje zúžení průdušek či kopřivku. Vyvolává také silné vylučování žaludeční šťávy.

Zákazníci mohou výrobek Vitae d'Oro Tuňák v oleji 185 g vrátit v jakékoli prodejně společnosti Kaufland. Za vrácené zboží obdrží náhradu ve výši prodejní ceny, a to i bez předložení účtenky. Zákazníci se mohou o dotazy obrátit na zákaznickou linku 800 165 894.

Lidovky.cz, ČTK