18. dubna 2011 16:20 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kde netankovat? Další pokutované pumpy

Benzinová pumpa. (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Benzinová pumpa. (Ilustrační foto) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Česká obchodní inspekce zveřejnila na svém webu další seznam čerpacích stani pokutovaných v minulém roce za prodej nekvalitního benzínu či nafty. Ještě nedávno přísně střežený přehled obsahuje 8 benzínek, u kterých nabyla pokuta právní moci v březnu.

Nejvyšší pokutu bude muset zaplatit majitel benzínky CALIBRA PLUS v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Prodej nekvalitních pohoných hmot vyjde firmu na 150 tisíc korun. Na aktální seznamu jsou hlavně menší pumpy. Na rozdíl od toho únorového se na něm nenachází žádná z čerpacích stanic nadnárodních řetězců.

Seznam pokutovaných čerpacích stanic - klikněte pro zvětšení

Pokutované pumpy
 

Předchozí seznam pokutovaných čerpacích stanic naleznete ZDE.

Únorový seznam pokutovaných pump pak ZDE.

Česká obchodní inspekce bude moci ze zákona zveřejňovat podrobnější informace o prodejcích nekvalitního benzinu a nafty i nadále. Umožní to novela zákona o pohonných hmotách, kterou v minulém týdnu schválil Senát. Inspekce dříve tvrdila, že jména čerpacích stanic nemůže zveřejňovat, protože k tomu nemá v zákoně oporu.

Čtěte také:

Současné vedení inspekce ale změnilo názor a v lednu poprvé zveřejnilo seznam čerpacích stanic, u kterých loni inspektoři zjistili nekvalitní pohonné hmoty.

Přispěl k tomu postoj veřejného ochránce práv a právní analýza ministerstva průmyslu a obchodu. Novela inspekci ukládá zveřejňovat na internetu veškerá pravomocná rozhodnutí týkající se prodejců, u nichž zjistila, že prodávají nevyhovující pohonné hmoty.

Lidovky.cz