Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Kdo těží z drahých vajec: obchodníci, nebo zemědělci?

Obchodníci se přou se zemědělci o to, kdo víc vydělává na prudkém růstu cen vajec, která od začátku letošního roku v tuzemských prodejnách podražila i o více než sto procent. Obě strany se shodují v tom, že ceny po Velikonocích klesnou. Na původní cenu 2,50 Kč za vejce však mohou Češi zapomenout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Frgalova 20.3.2012 15:12

já nevím jak u vás

ale u nás je vajec dost za 2,90. Je fakt, že jsou ještě z klecových chovů, ale to snad nevadí, vyhodit je by byl hřích a plýtvání. Ta slepice se s tím nadře tak jak tak. Myslím ale, že život na dvorku by byl pro ni lepší i s lepším výsledkem ( více nesou, to je údajně prokázané). Takže proč jim komfort  větších prostor neposkytnout, budeme z toho mít užitek nakonec všichni.

P. Zeman 20.3.2012 15:25

Re: já nevím jak u vás

Jenom se děsím doby, kdy EU přidělí slípkám voliéry hodné orlů a nakonec i volební právo :-).

f. vlk 20.3.2012 16:52

Re: já nevím jak u vás

Co ještě EU vymyslí budeme s hrůzou očekávat.

Příklad: v pořadu K.Šípa byl i prof. Alexandr Tomský. Dokumentoval čím se /kromě jiného/ také zabývají NEVOLENÍ úředníčci a nejvyšší rada to potvrdí a zaváže všechny členy EU. Z minulost - jak mají být zahnuté okurky nebo banány - jak velké má být česlo - kolik soukromník může osázet v nové vinici - zda rum nebo co - atd. atd. Nejnovější akce těchto zbytečných a drahých mudrců, podle A.T. vymysleli další geniální elaborát.

ZAKYSANÉ  ZELÍ !  Našli způsob, jak pěstovat zelí, jak ho nakládat, jak ho šlapat/lisovat/, jak ho kořenit, jak ho skladovat atd. Ale co je zajímavé :

Pytagorova věta má 16 slov.Otčenáš má 66 slov.

A elaborát zelí má   2 6 7 4  slov  !!!!! At´žije EU - ale bez nás !

J. Kadeřábek 20.3.2012 16:02

Re: já nevím jak u vás

Ty za 7 jsouj také z klecových chovů. Klece zůstaly jen se o pár cm zvětšily.

P. Zeman 20.3.2012 13:55

Jak má Německo větší trh?

Nejsme snad jedna EU s jedním trhem? :-O A co na nový komfort nosnice? Ponesou větší vejce?

v. procházková 20.3.2012 14:04

Re: Jak má Německo větší trh?

vzhledem k vašemu opravdu inteligentnímu výroku nevím, zda budete schopen pochopit cokoli co řeknu, ale pokusím se.Už jen ta lidská drzost hovořit o živých tvorech jako by to byly nějaké kostičky z lega je odporná, je v pořádku, že se EU stará o každého živého tvora, ovšem to vy, ve své natvrdlosti nemůžete pochopit, jelikož myslíte jen na to, jak si naprat toho svýho hnusnýho nácka i přes mrtvoly. A druhá otázka- samozřejmě, že EU je jeden velký trh, ale ne pro českou verbež, která chce jen zobat zadarmo, kde se dá.

f. vlk 20.3.2012 14:49

Re: Jak má Německo větší trh?

Doporučuji paní Procházkové, aby okamžitě přesta konzumovat vepřové, hovězí, drůbeží, ryby, langusty, šneky, červy, hmyz atd. a samozřejmě také mrkev, rebarboru, šnytlík, mouku, pivo, víno atd. nebot´ to jsou všechno živoucí tvory - jak ze říše živočišné, tak rostlinné. A jen tak na okraj: patříte  i vy do té skupiny české verbeže, nebo jste něco víc? A sdělte nám jak vypadá - pravděpodobně ten váš - krásný nácek !

Veleba celou dobu nadává na dovoz laciných potravin a nabádá ke kupování českých výrobků od českých zemědělců. A JAK TO DOPADÁ, KDYŽ TRH ZÁSOBUJÍ NAŠI ZEMĚDĚLCI TO VIDÍME !!!!

P. Zeman 20.3.2012 14:54

Re: Jak má Německo větší trh?

Dost dobrý. Diskutovat skutečně umíte :-D. Přeji hezký den, paní procházková.

J. Mičan 20.3.2012 13:22

myslím si, že jde o uměle vyvolaný

nedostatek tohoto zboží a šikovnou záminku k neslušnému a neodůvodnitelnému zdražení. Jen další lumpárna, na které si ti vyvolení nacpu kapsy. Kde jsou ty doby, kdy žila naše babi a zásobovala nás vajíčky od svých slepic.

P. Fiala 20.3.2012 13:03

Kdo to řídí ten Agrofert?

Ten vývar z vajec bude stačit na velmi exkluzivní presidentskou kampaň. Bude se muset nový president vzdát svých "byznys plánů"? Co k tomu má ˇustava ČR"? 

Nějaký spisovatel má námět na román, o vejcích již byl jeden či dva napsány a byly na nich vydělány miliony USD.

Antimonopolní úřad neprozkoumá kauzu "vejce" ze 3,-Kč na 7,-Kč?

J. Kadeřábek 20.3.2012 16:05

Re: Kdo to řídí ten Agrofert?

Stačí je 2 měsíce nekupovat a jsme na 2,50 kč zpátky a ještě sem tam nějaká akcička se slevičkou pro důchodce a opuštěné matky s batolátky.


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...