13. května 2008 20:57 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kellner ´zchudl´o 4 miliardy

Petr Kellner | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner | foto: PPF

PRAHA Skupině PPF Group, jejímž majoritním vlastníkem je nejbohatší Čech Petr Kellner, loni klesl zisk na 6,8 miliardy korun z předloňských 11 miliard Kč. Sdělila to dnes firma.

Meziroční pokles zisku ovlivnily jednorázové výnosy z prodeje eBanky a podílu ve stavební spořitelně Modrá pyramida v roce 2006. Konsolidovaný vlastní kapitál skupiny PPF Group loni vzrostl o 12,1 procenta na 38 miliard Kč.

"Čistý zisk v roce 2007 pak ovlivnila pokračující výrazná expanze na nových trzích, především v Číně, kde skupina zahájila poskytování služeb spotřebitelského financování pod značkou Home Credit, a částečně i pokles kapitálových trhů ve druhé polovině roku 2007," uvádí tisková zpráva.

Uvozovky dolníLoňské výsledky nezahrnují dopad transakce se skupinou Generali.Uvozovky horní

Loňské finanční výsledky nezahrnují dopad transakce se skupinou Generali, která byla dokončena letos v lednu a jejímž výsledkem je společný podnik Generali PPF Holding B.V. Do něj obě skupiny vložily svá pojišťovací aktiva v regionu střední a východní Evropy. Skupina PPF v holdingu drží 49 procent a Generali zbývajících 51 procent.

Konsolidovaná aktiva skupiny loni vzrostla o 19,3 procenta na 268 miliard Kč. Skupina posílila na trzích Ruska, České republiky, Slovenska, Ukrajiny, Kazachstánu, Běloruska, Číny a Vietnamu.

Mezinárodní finanční skupina PPF se zaměřuje především na spotřebitelské financování a retailové bankovnictví pod značkou Home Credit. Skupina dále vyhledává investiční příležitosti na rostoucích trzích střední a východní Evropy a Asie.

Klíčovou holdingovou společností skupiny PPF, na jejíž úrovni jsou přijímána strategická rozhodnutí týkající se činnosti celé skupiny, je společnost PPF Group N.V. se sídlem v Amsterdamu.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.