3. května 2007 15:52 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kellner získá vliv v Setuze

Snímek z podniku společnosti Setuza v Ústí nad Labem z 3. září 1999. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek z podniku společnosti Setuza v Ústí nad Labem z 3. září 1999. | foto: Libor ZavoralČTK

BRNO Společnost PPF Investments podnikatele Petra Kellnera může převzít většinový podíl v ústecké Setuze. Antimonopolní úřad (ÚOHS) povolil spojení spolumajitele Setuzy Campaspol s firmou AB Credit ze skupiny PPF.

Setuzu se 1100 zaměstnanci v současnosti kontroluje přes společnost Český olej firma Campaspol Holding, má před 90 procent akcií. ÚOHS nyní rozhodl, že se spoluvlastníkem Campaspolu může stát PPF Investments podnikatele Petra Kellnera. Firma usilovala o vliv v Setuze již delší dobu, dosud byla pouze finančním partnerem revitalizace Setuzy.

AB Credit, faktický účastník fúze, se už v minulosti účastnil tendru na prodej čtyřmiliardové pohledávky za Setuzou, který vypsal státní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF). Nabídl za ni 815 milionů korun, nejvíce ze všech účastníků. Tendru se účastnil i Campaspol, který tehdy nabídl 702 milionů korun. PGRLF tendr nakonec zrušil. Setuza je kvůli dluhu na návrh PGRLF od půli v listopadu v exekuci.

Vláda ve středu schválila návrh narovnání, podle nějž by stát měl dostat více než 1,1 miliardy korun. Dohoda o narovnání mezi chemicko-potravinářskou společností a PGRLF by mohla být podle ministra zemědělství Petr Gandalovič podepsána do týdne až 14 dní.
ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.