Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Klaus kritizuje vládu: Uspěchala a nevysvětlila důchodovou reformu

Přijetí záměrů důchodové reformy je příliš rychlé, chybí kolem ní důkladná debata a její správné vysvětlení veřejnosti. Vládní návrh reformy není komplexní, jde spíše o nepropojené stranické návrhy, varuje Václav Klaus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tolman 8.3.2011 17:49

Pan prezident

začíná připomínat vulkán, který svojí aktivitou zasypal sám sebe.

R. Pechoušek 4.3.2011 15:59

Také kritizuji. Vládu i Klause.

Vláda neudělala zatím nic proti korupci, naopak se její členové zaplétají do dalších korupčních a podvodných kauz. Ale to prezident vidět nechce. Čí je to tedy prezident? Občanů? Tunelářů a podvodníků? Korupce není na pořadu dne. Špatný prezident. Špatná vláda, jejíž lumpárny prezident kryje. Zločinné spolčení s cílem dojit daňové poplatníky.

M. Třeštík 4.3.2011 18:53

Re: Také kritizuji. Vládu i Klause.

Jste jako malé děcko, jediná reálná šance, jak korupci minimalizovat (z principu fungování státu tu bude vždy) je omezení přerozdělování a to je dlouholetý názor Václava Klause i všech opravdových pravicových politiků. Původní funkce státu byly: policie, armáda a legislativa. Stát měl zajistit obyvatelům pouze bezpečnost a rovnost před zákonem. Ale nyní se stát chce starat o každý krok člověka, kterého implicitně považuje za nesamostatného, nezodpovědného...a přitom základní funkce vůbec nezvládá, což může být také další příčinou korupce.

Takže jestli jste opravdu tak proti korupci, nevolte bandu levicových politiků a pak zde věcně argumentujte. Pro upřesnění, žádná ze současných politických stran působící v parlamentu České republiky neprezentuje pravicové myšlenky, to koneckonců můžete vidět jak na bujaré korupci, tak na zvyšování daní a postupnému záměrnému bídačení obyvatel České republiky.

R. Pechoušek 8.3.2011 18:51

Re: Také kritizuji. Vládu i Klause.

Bla, bla bla. Jste naivní, člověče. Levice nebo pravice, stejná banda. Vy to nevidíte? Hrabou a kradou, žádná vize, nic pro tuto zemi nedělají. Jen pro své kapsy. Čest práci, soudruhu!

P. Vlas 4.3.2011 13:54

Klasův ekonomický zákon

Klaus zapomenul na neviditelnou ruku, která vše srovná a důchodci příšerně zbohatnou to je přece jasné, tak proč o tom vůbec debatit a něco vysvětlovat . Důchodci radostně uvítají nákup nových stíhaček, zejména když jim k tomu Parkanová zazpívá, budou se radovat. Mladí s nadšením budou houfně nosit peníze do pojišťoven, které později zkrachují a střadatele bude hřát vědomí jak pěkně Klausovy vědecké teorie fungují.

P. Fiala 4.3.2011 13:23

Vlády předchozí a dluhy "státu" = občanů

Vláda, která neseznámí své občany se skladbou státního dluhu a jeho plán umoření v čase je nezodpovědná k poslancům. Zvláštní je, že to nevadí ČSSD ani ODS ani ostatním poslancům a senátorům jednajícím na základě volebních mandátů občanů starších 18 roků. 1,3 bilionu Kč = 1 300 miliard Kč = 1 300 000 milionů Kč.

Stejně tak vlády necitovaly, jaký měla ČR GDP za posledních 10 roků. Je zřejmé, že ČSSD ani ODS neuměly v posledních 10 letech efektivně hospodařit, a z kritiky penzijní reformy prezidentem ani současná to neumí, když opomíjí zásadní kriteria reforem. Jedině u nových voleb můžeme opět něco málo změnit.

I. Simacek 4.3.2011 11:48

těžko vysvětlíte lidem

že se zvýší DPH na 20% téměř na všechno, když na druhé straně nenesou žádnou odpovědnost státní úředníci za korupci a rozkradení peněz daňových poplatníků.

Zdražení by nebylo nutné,pokud by nás politici zprava i zleva nezadlužili astronomickou částkou 1,3 bilionu Kč.

V současné době stojí vláda před rozhodnutím,zda otevřít zpětně všechny státní zakázky na ministerstvech a zveřejnit, jakým způsobem nakládala úzká skupinka lidí s penězi daňových poplatníků, aniž by nesli veškerou odpovědnost.

S. Ševeček 4.3.2011 10:44

Už dnes má přece starobní důchod - jako

základní sociální dávka - svoje "minimální zabezpečení",

Základní výměru důchodu, dnes  2170,- Kč.


TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...