25. června 2014 15:50, aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Klienti mBank se nemohli přihlásit do bankovnictví. Nefungovaly servery

mBank. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy mBank. | foto: Lidové noviny

Nízkonákladové bance mBank od odpoledne nefungovalo internetové bankovnictví. Někteří klienti se nemohli vůbec přihlásit. Pokud se jim to již podařilo, jednotlivé příkazy trvaly až několik minut.

„V tuto chvíli detekujeme neplánovaný výpadek na části serverů internetového bankovnictví. Situaci řešíme. Omlouváme se za komplikace a prosíme o strpení,“ uvedla mBank na svém facebookovém profilu.

Problémy s novým bankovnictvím

Banka spustila nové rozhraní svého internetového bankovnictví letos v únoru. Klienti se ale s problémy setkali hned v prvních dnech.

Někteří klienti se nemohou přihlásit do internetového bankovnictví mBank.cz.

Někteří klienti se nemohou přihlásit do internetového bankovnictví mBank.cz.

Problémem byly technické problémy na straně banky. „Nefunguje nám část serverů, dochází tedy k výpadkům v internetovém bankovnictví,“ uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí mBank Ivana Vejvodová. Jak později potvrdila, potíže byly odstraněny zhruba v 16:45.

Neplánované odstávky nejsou podle banky zas tak časté. "Neplánovanou odstávku jsme měli naposledy někdy před 3/4 rokem a to jen na pár minut," reaguje mBank na Facebooku.

Plánované odstávky však poslední dobou přicházely častěji. Důvodem byl přechod na novou formu internetového bankovnictví. Banka se snažila odstávky přesunout na brzké ranní hodiny, aby postihly co nejméně klientů.

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz