15. září 2007 7:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Komárek dobývá Ukrajinu

Ropovody - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ropovody - ilustrační foto. | foto: AFP

PRAHA Dceřiná firma české těžařské společnosti Moravské naftové doly (MND), která patří do impéria Karla Komárka, získala ve čtvrtek padesátiprocentní podíl na těžebních licencích dvou lokalit na Ukrajině. Do společného podniku s britskou společností Regal Petroleum hodlá MND Exploration and Production investovat 6,6 miliardy korun.

„Ukrajinský trh zkoumáme již delší dobu a vidíme v něm velký potenciál do budoucna,“ řekl Miroslav Jestřabík, předseda představenstva KKCG Oil & Gas, která je v rámci skupiny Karla Komárka zodpovědná za aktivity v oblasti ropy a plynu.

Aktuální zásoby plynu a plynokondenzátu v Doněcké pánvi na východě Ukrajiny se odhadují na 169 milionů barelů ropného ekvivalentu. Regal Petroleum již v této oblasti nějakou dobu působí a k dalšímu rozvoji svých aktivit hledal strategického partnera.

„Podařilo se nám uspět v silné konkurenci a nabídnout zajímavé podmínky, a to nejen finanční, ale také technické a odborné,“ uvedl Jes třabík. V současné době není jasné, kdy těžba začne a jaká bude denní produkce. „To nemůžeme nyní sdělit, protože náš partner je kótován na burze a musí o svých aktivitách informovat v souladu s jejími pravidly,“ prohlásil mluvčí Komárkovy skupiny Dan Plovajko. Celková cena projektu zatím také nebyla zveřejněna.


Další podrobnosti o miliardové
investici na Ukrajině
si přečtěte v sobotním vydání deníku


 

 

 

 

Pavla Kozáková, Lidové noviny

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA BROUSÍCÍCH CNC STROJŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč