14. ledna 2015 10:37 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Koruna dál padá. Euro stálo ve směnárnách už 28,25 koruny

Kurzy měn v pražské směnárně na Václavském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kurzy měn v pražské směnárně na Václavském náměstí. | foto: Jindřich Mynařík

PRAHA  Koruna začíná znovu oslabovat. Vůči euru od rána ztratila dvacetník a před desátou hodinou dopoledne se obchodovala za 28,25 koruny za euro. Česká měna tím smazala část zisků, které si připsala v úterý večer po vyjádření guvernéra České národní banky Miroslava Singera.

Před jeho slovy přitom výrazně oslabovala. Vyplývá to z aktuálních informací na serveru Patria Online. K dolaru od rána oslabila zhruba o desetník na 23,94 Kč/USD.

Singer se v úterý večer vyjádřil na svém blogu na stránkách ČNB v tom smyslu, že není nutné, aby měnová politika centrální banky rychle reagovala na pokles cen ropy nebo potravin.

VÍCE K TÉMATU:

Kvůli poklesu cen se přitom v posledních týdnech opět objevily obavy z deflace a další reakce bankéřů. To vedlo k oslabení koruny na dlouholetá minima k oběma světovým měnám.

V úterý koruna po celý den oslabovala a po 17:00 byla na 28,34 Kč/EUR a 24,05 Kč/USD. Po vyjádření guvernéra si ale k euru připsala zisk téměř 30 haléřů na 28,07 Kč/EUR, k dolaru posílila zhruba o dvacetník na 23,83 Kč/USD.

Česká měna výrazně klesá od pátku, kdy statistici zveřejnili údaje o prosincové a roční inflaci.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz