25. října 2010 13:22, aktualizováno  15:16 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Koupili si dovolenou, ale nechtěli je pustit do letadla. Měli prý zaplatit znovu

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Reuters

Sedmnáct klientů cestovní kanceláře Snail Travel mělo dnes na pražském ruzyňském letišti problémy dostat se do letadla, se kterým měli odcestovat na dovolenou na portugalský ostrov Madeira. CK Snail Travel údajně dluží peníze cestovní kanceláři Fischer. Ředitelka CK Snail Travel Kristýna Králová ale rádiu Impuls řekla, že všechny lety byly placeny vždy řádně a včas. Turisté nakonec na Madeiru odletěli.

"Problém, který vzniknul a který s CK Fischer řešíme, jsou doplatky palivových příplatků, které po nás CK Fischer chtěla a na které neměla nárok, protože ze smlouvy to ani tak nevycházelo," řekla rádiu Impuls Králová. Dodala, že CK Snail Travel chystá právní kroky kvůli poškození svého dobrého jména cestovní kanceláří Fischer.

CK Fischer tvrdí, že CK Snail Travel dlouhodobě neplatí pronájem míst v letadle, píše tn.cz. Snail Travel podle mluvčího CK Fischer Daniela Plovajka dluží téměř půl milionu korun.

Server uvedl, že někteří cestující si zpáteční letenku na Madeiru koupili sami a předpokládají, že jim peníze cestovní kancelář později vrátí. Na letenku neměli čtyři lidé, přesto nakonec na Madeiru spolu s ostatními klienty Snail Travel odletěli.

"Doporučili nám, ať si letenku zakoupíme za 8000 korun. To je nehorázné, protože za letenku jsme zaplatili už v ceně zájezdu. Teď tu s sebou ani tolik peněz nemáme," řekla tn.cz jedna z klientek CK Snail Travel, která je na invalidním vozíku.

Cestovní kancelář Snail Travel International a.s. působí na českém trhu 12 let. Byla založena v roce 1998 jako specializovaná kancelář na oblast Portugalska a portugalsky hovořících zemí.

Deník Mladá fronta Dnes v červnu napsal, že v CK Snail Travel International se sešli lidé dříve působící ve dvou kancelářích zkrachovalých v 90. letech - Roman Šubert z EastWest Travel a Martin Junek z CK Čechie.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.