22. června 2009 9:46 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Krize nahnala turisty do kempů, chatky jsou už zcela vyprodané

Kemp (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kemp (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Kdo chce letošní dovolenou strávit v tuzemském kempu, měl by si pospíšit s rezervací. Ačkoli rok od roku návštěvnost českých kempů klesá, letos by se mohl tento trend díky ekonomické krizi obrátit. Provozovatelé kempů věří, že rodiny omezí zahraniční dovolené a vyrazí na levnější pobyt do českých kempů.

„Krize nám trochu nahrává do karet. Myslím, že by určitě mohlo dost lidí omezit zahraniční dovolené a u nás pořídí dovolenou pro celou rodinu za zlomek toho, co v cizině,“ myslí si René Jelínek, provozovatel kempu Bítov na Vranovské přehradě. Se začátkem sezony je spokojený i Petr Kavka, který provozuje autokemp Osek v Krušných horách. „Vypadá to dobře, objednávek máme více než loni. Musíme ale víc investovat do propagace,“ upozornil Kavka.

Sehnat v některých kempech ubytování v chatičkách na letní prázdniny je už nyní takřka nemožné. „Sezonu už máme obsazenou. Když někdo svou rezervaci odřekne, tak se to zase hned zaplní,“ říká Eva Křelinová z autokempu Pecka. Také u Lysé nad Labem v kempu Wostrey jsou už všechny chatičky na léto obsazené. „Volné máme už jen karavanové stání a místa pro stany,“ řekla vedoucí kempu Eva Málková.

Místa pro stany zůstanou, jen když bude ošklivé počasí

Kolik přijede hostů se stany a karavany, bude ovšem záviset na počasí. „Na obsazenost stanů má velký vliv, jestli bude hezky a teplo. Chatičky jsou už nyní z 90 procent prodané, lepší z nich už máme obsazené úplně,“ řekl Jan Šnajdr z autokempu Rozkoš. Podobně situaci vidí i další provozovatelé kempů. „Vycházíme z toho, že by víc lidí mohlo letos trávit dovolenou v tuzemsku. Všechno je ale odvislé od počasí,“ připomíná Jan Duda, vedoucí autokempu Merkur u Novomlýnských nádrží.

Najdete na Lidovky.cz