29. října 2008 9:06 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Krize nekrize, expandujeme

ČSOB hodlá letos otevřít 15 nových poboček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČSOB hodlá letos otevřít 15 nových poboček. | foto: ČTK

PRAHA Tuzemské banky dokazují, že se jich současná finanční krize netýká. Na rozdíl od bank v zahraničí, které omezují investice, domácí bankovní domy rozšiřují svou pobočkovou síť.

„Finanční krize nás rozhodně neovlivňuje. Jedeme podle plánu a už brzy docílíme stanoveného počtu čtyři sta poboček,“ řekla LN mluvčí Komerční banky Zuzana Čepelková. Banka má nyní celkem tři sta devadesát dva poboček.

Podobný názor zastává i ČSOB. „O základní bankovní služby, jako je zakládaní účtů nebo poskytování hypoték, bude zájem stále. Nebojíme se, že by lidé do nových poboček kvůli krizi nechodili,“ myslí si mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek. Banka hodlá letos otevřít 15 nových poboček. Dvě nové pobočky chce ještě letos otevřít i UniCredit Bank. „Není to tak významná expanze, abychom se obávali nějakých možných finančních ztrát. Rozšiřování pobočkové sítě připravujeme už několik let a současná krize tyto naše plány nijak neovlivní,“ podotkl mluvčí UniCredit Bank Tomáš Pavlík.

Česká spořitelna zatím letos otevřela sedm nových poboček a celkem tak má šest set čtyřicet tři poboček. Ještě do konce letošního roku se rozhodla otevřít nebo změnit nabídku bankovních služeb na dalších devíti místech. Banka také rozšiřuje svůj víkendový provoz. V pátek zahájila provoz v pořadí devátá víkendová pobočka v novém obchodním centru v Jihlavě. V nejbližší době Česká spořitelna otevře pobočky s víkendovým provozem ještě v Brně, Kladně a Liberci.

„Dostupnost poboček považujeme za klíčovou. Průběžně sledujeme, ve kterých lokalitách pobočky chybějí, a zároveň monitorujeme návštěvnost stávajících poboček,“ konstatoval náměstek generálního ředitele České spořitelny Jiří Škorvaga.

Podobnou expanzi chystá i Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB. Zatímco ještě před pár týdny měla starosti s plánovaným zrušením 178 úřadů České pošty, a tím i svých obchodních míst, v současnosti bude dostupnost služeb posilovat. Otevírat bude svá vlastní finanční centra, ve kterých mají klienti širší nabídku služeb než na přepážkách České pošty.

Do konce roku chce spořitelna zvýšit počet těchto center ze současných třiceti tří na celkem padesát. Naopak Komerční banka směřuje svou expanzi opačným směrem, bude otevírat spíše menší úřadovny. „Otevírat budeme takzvané kiosky, a to v místech, kde není dostatečný prostor pro klasické pobočky,“ vysvětlila mluvčí banky Zuzana Čepelková.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.