Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

'Krize ukázala dobré základy země z minula,' holedbá se Klaus

Současná finanční a hospodářská krize ukázala, že tuzemská ekonomika a bankovní systém stojí na dobrých základech vybudovaných během uplynulých 20 let. Uvedl to prezident Václav Klaus na dnešní konferenci věnované bankovním reformám v ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ľubomír 17.11.2009 11:32

Skôr to najhoršie len príde

Kríza ešte neskončila a čoskoro možno zase začne lietať tvrdá česká koruna voči € a dosahovať rekordy oslabenia, ČR tlačí pred sebou obrovský dlh a stále ho nabaľuje, ale kámoš Klausa Mr. Kožený vám nejaký US dolár pošle z prvej vlny kuponové privatizace mu ešte niečo zostalo a Santa Klaus vás bude oblbovať kým nemáte priamu voľbu prezidenta prejde s hlasmi KSČM a bude im zaviazaný, vás má v....... :)

idol 12.11.2009 6:16

Krize po vytunelování už nemůže žádnými financemi otřást!

........... to dá zdravý rozum! Kde nic není, ani čert /nebo krize/ nic nebere! Také nám nehrozí ani tsunami, když nemáme moře!

PS ..... Klausi, děkujeme a pls, odejděte!

Josefa 12.11.2009 0:21

Dobré základy

hlavně dobré základy zlodejiny napr.CS fondy

Vašek 11.11.2009 20:50

blábol

Klaus se chválí,Havel se chválí a s námi to jde z kopce.

MOD 11.11.2009 18:27

po neúspěchu s ratifikací LS má agent Klaus další úkol

zabránit přijetí Eura v Česku. Již na tom poracuje a usilovně.

Láďa 11.11.2009 18:34

Re: po neúspěchu s ratifikací LS má agent Klaus další úkol

Na tom již poracuje / nevím co je poracuje /, také pracuje na tom, aby bylo více ochranných zařízeních, kde budou klecová lůžka, aby retardovaný negramoty jako jsi ty, bylo kam umístit a nechodili mezi normálníma lidma.

Aha 11.11.2009 17:23

PAN CHYTREJ Z HRADU OBLBUJE LID

 UZ ZASE  Z NEHO LEZOU TY JEHO POTRHLE ROZUMY  TEN CLOVEK NENI NORMALNI  JE UZ PAKO NA PEVNO  TAKOVEHO BLBA NA HRADE JSME ODPraVDU NEMELI

KLAUSI ZALEZ NEKAM DO DIRY A NEUKAZUJ SE UZ TEN TVUJ  BLAZNOVSKY VYRAZ RIKA VSE  KLAUS JE PROSTE CHUDAK

historik 11.11.2009 17:26

Re: PAN CHYTREJ Z HRADU OBLBUJE LID

Četl jste tu knížku? Který potrhlý rozum v té knížce máte na mysli? Jak hodnotí okolí podle výrazu vás?

Láďa 11.11.2009 17:51

Re: PAN CHYTREJ Z HRADU OBLBUJE LID

Aha, ty jsi určitě chycenej na palici. Ty póvle, o tobě pochybuju, že jsi dodělal vůbec základku, ale je divné že umíš zapnout počítač / jestli ti ho někdo nezapíná /. Jak můžeš být vůbec tak drzý a urážet vzdělaného člověka a presidenta prof. Klause. Co jsi dokázal v životě Ty, vyjma toho že od rána couráš po bufetech a chlastáš lahváče a přiožralý pak jdeš sem provokovat ? Stalin a ta jeho bolševická smečka, to také dělali, vzdělané lidi vraždili, nebo je posílali na Sibiř. Ty s tou komunistickou lůzou jdete v jejich šlépějích. Jsi duševní chudák, tak si nech utáhnout kazajku abys tady nedělal ze sebe vo.a. 

Luděk 11.11.2009 16:18

Musíme se pochválit,

nikdo jinej to za nás neudělá...

Karel 11.11.2009 16:09

Tos si Kikina dělá

snad prd_l či co.! Jinak to není možné.

jarda 11.11.2009 16:00

Dobré základy

bankovnictví a podniků se položily za vlád ČSSD. Díky oddlužení a privatizaci bank a investičním pobídkám vlády. A dokončení Temelína. ODS kromě poplatků ve zdravotnictví nezanechala nic.

Láďa 11.11.2009 18:48

Re: Dobré základy

Jseš super hlupák, nic zatím neznáš, nic nevíš, nic jsi neviděl. Já ti to tady vysvětlovat nebudu, ale drž se toho, co říkal s. Lenin s. Stalinovi " učit se, učit se, učit se ". 

Ach jo (bls1) 11.11.2009 16:00

Přečíst, zatleskat a nepřemýšlet

Nevadí že jsme předběhli svět a nalili jsme z rozpočtu peníze do bank již v 90. letech? Inflace která překročí 10% je stále nízká? Úspory v bankách, kde je úrok menší než inflace se neznehodnocují? Je mi jedno, jestli tomu říkáte bankovní socialismus, slepice nebo vejce.

historik 11.11.2009 17:27

Re: Přečíst, zatleskat a nepřemýšlet

Když u nás byla inflace 10%, kolik byla tehdy inflace jinde?

Ach jo (bls1) 12.11.2009 6:46

Re: Přečíst, zatleskat a nepřemýšlet

Co jsem nějaký váš 'googlista'? Když to považujete za podstatné, tak si to najděte sám. Podle mého to s tématem nesouvisí.

Semtam 11.11.2009 15:55

fatální omyly Václava Klause

Fatálním omylem je srovnávat nesrovnatelné. Transformace šla provést v době, kdy měl stát připravené zákony. Sice by nebyla tak rychlá, ale zase by se toho asi tak moc nevytunelovalo. Myslím, že transformace ekonomiky bez dostatečného vymezení pravidel (zákonů) prostě musela dopadnout tak, jak dopadla. Není to sice nejhorší, co nás mohlo potkat, ale na potlesk to taky není. Banky (mimochodem čtyři největší byly pod kontrolou státu) dávaly špatné úvěry, protože jim to jejich vlastník, tedy stát, umožnil. A ty ostatní to mohly dělat, protože věděly, že to za ně stát zaplatí. Bylo to prostě socialistické státní bankovnictví s příchutí pirátského kapitalismu. Václav Klaus si to může přikrášlovat, jak chce, ale realita byla jiná. Bankovní systém dostala z nejhoršího až vláda Miloše Zemana a stálo to hodně peněz!

historik 11.11.2009 17:34

Re: fatální omyly Václava Klause

V tom článku je zmíněna otázka co bylo dřív? Slepice nebo vejce? A Klaus říká, že při transformaci se slepice i vejce rodily zároveň. Problém byl, že ekonomickou transformaci dělal Klaus a spol. a právní dělal Jičínský a spol. A Jičínský a spol. v té době ještě žmoulali v rukách stranickou knížku KSČ. Co kdyby se to převrátilo zpět.

Láďa 11.11.2009 18:12

Re: fatální omyly Václava Klause

Pane, máte plnou pravdu, ti "ekonomové" co tady diskutují, jsou pito..i, kteří o tom nemají ani tušení. Pamatuji se, když tenkrát ODS v parlamentu navrhla privatizaci bank, co tam s. Buzková a spol. vyřvávali, že naše stříbro nebudeme vyprodávat a později tito soudruzi vyčítali Klausovi, že je neprivatizoval. Klaus tenkrát prohlásil, že tady vzniká příliš mnoho bank a že neví kdo je povede, on že prý zná v republice tak asi pět bankéřů, kteří jsou schopni banky vést. ČSNB v čele se soudruhem Tošovským, rozdávala licence jen se prášilo a také to tak dopadlo. Tyto kompetence měla pouze ČSNB a nikdo jiný. Ten pán jak píše, jak se privatizovalo za Zemana, asi myslel IPB banku. To bylo opravdu dílo. 

Semtam 11.11.2009 19:03

Re: fatální omyly Václava Klause

1) Licence byly bankám přidělovány podle zákona o bankách, který byl příliš benevolentní. Navíc, možnosti státu regulovat banky byly velmi malé. 2) Nepsal jsem o privatizaci bank, ale o tom, že bankovní systém vytáhla z nejhoršího vláda Miloše Zemana. Nekomentoval jsem žádná její jiná špatná nebo dobrá rozhodnutí, ale tohle se jí upřít nedá. Vládnutí Václava Klause skončilo naší malou českou krizí. To, že to teď svaluje na ČNB (neříkám, že na tom svůj díl viny nenese) ho může sice uklidňovat, ale lépe by bylo podívat se minulosti do očí, aniž by si ji musel upravovat. Zůstalo by stále hodně pozitivních věcí, které dokázal a myslím, že by mu to hodně lidí odpustilo. Byla to složitá doba a bylo těžké rozhodnout se správně. Důsledkem kupónové perestrojky, která nebyla dostatečně zákony ošetřena a která nemusela být nejvhodnější privatizační cestou, a vytvoření špatných podmínek pro fungování bankovního systému mělo za následek, že se k nám zahraniční investoři příliš nehrnuli. Myšlenka byla asi dobrá, ale výsledek byl mizerný.

Láďa 11.11.2009 19:38

Re: fatální omyly Václava Klause

Pane, kdyby hned po revoluci se zprivatizovaly banky, tak by ne jen některé, ale všechny podniky krachly. Proč ? Vy myslíte, že zahraniční majitelé by  půjčili těmto socialistickým neperspektivním podnikům ? Ani náhodou. Na kupónovou privatizaci si nemohu stěžovat, za tisíc korun jsem získal padesát tisíc, musel jsem ale uvažovat, jaké akcie nakoupím. V. Klaus tenkrát nesouhlasil s tím, že se tady vylíhlo příliš mnoho fondů, ale nemohl s tím nic dělat. Dnešní seminář byl perfektní, vystoupení některých ekonomů bylo na úrovni. V. Klaus udělal jednu chybu které později litoval. Chyba spočívala v tom, že ministerstvo průmyslu, min. privatizace a Fond  nár. majetku, svěřil ODA a ta si za pomoci min. Dlouhého, Ježka a dalších, z toho udělala dojnou krávu a také byla nejbohatší stranou.

Bath 11.11.2009 21:14

Re: fatální omyly Václava Klause

Podle zákona o bankách ČNB určovala podmínky pro vznik nové banky, především výši jejího základního jmění.

I když bank vzniklo hodně, přesto bylo v ekonomice málo peněz, což nakonec vedlo, přes odpor tehdejší vlády,  ke vzniku kampeliček.

Výsledkem kupónové privatizace bylo přesně to, k čemu měla sloužit: k rychlému odstátnění podniků. Pokud by se nepostupovalo rychle a čekalo, až bude dokonalý právní systém, nebylo by co privatizovat. Podniky by byly dávno rozebrány. Krádež a zpronevěra byly trestné vždy.

f***456 11.11.2009 15:38

... je pan prezident dementni ?

. . .

Franta 11.11.2009 15:40

Re: ... je pan prezident dementni ?

Pan president není dementní, je prece úplne genitální

Lukas 11.11.2009 15:45

Re: ... je pan prezident dementni ?

ano je a velky:-)

Láďa 11.11.2009 18:28

Re: ... je pan prezident dementni ?

Nemůže být dementní, protože je profesor, kandidát věd a ovládá pět světových jazyků. Nevím kolik jich ovládáš ty, možná že víc, ale přesto tebe a těch dalších pět písálků pod tebou, ty za dementy považuju.

CML 11.11.2009 18:44

Re: ... je pan prezident dementni ?

A slyšels někdy toho blba někdy mluvit anglicky? S tím bych se styděl vylízt i v hospodě na vesnici...

Láďa 11.11.2009 19:09

Re: ... je pan prezident dementni ?

Ano, slyšel v OSN a na dalších světových fórech. Zatím jsem neviděl, že by musel mít tlumočníka a američtí prezidenti si nestěžovali že nevědí co říká. Víš ty experte, že v USA studoval ? Také jsem ho slyšel mluvit německy, rusky, španělsky a také nepotřeboval tlumočníka. U vás na Moravě a v hospodě na dědině tam by to měl těžké, protože vy neumíte ani pořádně česky. To že prezidenta nazýváš tak jak nazýváš, svědčí o tom, že jsi postižen oligofrenií / slabomyslnost /, je to vážné postižení vývoje rozumových schopností, dnes se tomu říká mentální retardace , ty budeš postižen tou středně těžkou s IQ 35 - 49. Při tom všem tě obdivuji, jaký si odborník na angličtinu a toho prazidenta si sprdnul. 

Láďa 11.11.2009 19:10

Re: ... je pan prezident dementni ?

Oprava " prezidenta ".


Jednoduchý trik. Vědci našli nejlepší způsob, jak si získat přátelství kočky

Prémium, kočka, jak vytvořit vztah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Majitelé koček dobře vědí, jak je s nimi někdy těžké pořízení. Umí dělat naschvály, jsou tvrdohlavé nebo nás prostě...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...