11. ledna 2007 10:33 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kühnl v Aeru skončil, bude velvyslancem

Karel Kühnl ještě jako ministr obrany | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Kühnl ještě jako ministr obrany | foto: Lidové noviny

PRAHA Bývalý ministr obrany Karel Kühnl se rozhodl odejít z čela dozorčí rady Aera Vodochody, kam jej teprve v pondělí dosadila společnost Penta. Uvedla to stanice Rádio Česko s odvoláním na vyjádření premiéra Mirka Topolánka.

Rezignaci potvrdila mluvčí Penty Jana Studničková. „Dostali jsme včera dopis od Karla Kühnla, kde oznamuje, že se této pozice vzdává. Myslím si, že to je dobře,“ uvedl Topolánek pro Rádio Česko.

Kühnl se v minulé vládě jako ministr obrany podílel na přípravě privatizace Aera, v rámci které Penta v podniku získala 100 procent akcií. Podle svého rezignačního dopisu se Kühnl rozhodl dát přednost pracovní nabídce v diplomacii, kterou získal současně se jmenováním do dozorčí rady Aera a která by s prací v Aeru nebyla technicky a časově zvládnutelná.

Server Euro OnLine včera informoval, že Kühnl se má stát velvyslancem v Chorvatsku. Kühnl už jednou v působil v diplomatických službách, když byl velvyslancem České republiky ve Velké Británii v letech 1993 až 1997.
ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR FAKTURANT

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč