Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav -5 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Jak si vyložit "reklamštinu" obchodníků? Seznam potravin, kterým se raději vyhněte

Obchodní řetězce v honbě za co nejnižší cenou prodávají potraviny, které by dříve za jídlo nikdo nepovažoval. A zákazníci na nevídaně nízké ceny slyší. Jak ukázal nedávný případ zlevněných masných výrobků v obchodech Albert, nákup nastavovaných potravin vyjde mnohdy dráž než těch kvalitních.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
-. Zip 26.3.2013 0:01

Re: reklamština

Tak. Základ je, aby a/ měl zákazník dostatek informací a za b/ nebylo to přímo zdravotně závadné. Pak už je to čistě na něm.

P. Čech 25.3.2013 9:19

Produkty jsou mezi zákazníky oblíbeny??????

Produkty, to je to správné slovo, protože o potraviny se nejedná. Proč jsou mezi zákazníky oblíbeny? Protože jsou zákazníci obchodníky podváděni, nevědí, co kupují a dovědět se to nemají možnost . Písmenka na výrobcích nelze přečíst ani pomocí lupy. Zkuste na takovýto masný produkt napsat  č i t e l n ý m  písmem, že obsahuje 20% vody a navíc cehemikálie! Potom teprve uvidíte, jak jsou oblíbeny. Zákazníci jsou klamáni a podváděni a nikdo jim v tom nehodlá pomoci. proto jsou ony produkty "oblíbeny".

L. Papazian, Ing. 25.3.2013 11:00

Re: Produkty jsou mezi zákazníky oblíbeny??????

Obchodní síť ALBERT navrhuji bojkotovat, aby viděla, jak je oblíbena.

P. Čech 25.3.2013 12:12

Re: Produkty jsou mezi zákazníky oblíbeny??????

Nejen Albert. Naprosto stejný je Kaufland, Lidl, Penny, Billa, Globus, Tesco a vlastně všechny řetězce.Zkuste najít na obalu informace o skutečném výrobci (nikoliv dovozci), o skutečném složení výrobku. Ono to tam je, jenže to nepřečte ani člověk s ostřížím zrakem. Zkuste najít na výrobcích z Polska informaci typu made in Poland. V mnoha případech nenajdete. Najdete tam Made in EU.- Že bylo něco vyrobeno v EU mne naprosto nezajímá, protože to o výrobku nic nevypovídá.

-. Zip 25.3.2013 23:58

Re: Produkty jsou mezi zákazníky oblíbeny??????

V momentě, kdy není na obalu země, ale "Vyrobeno v EU", je to Polsko a nebrat :-).

Jinak je to ale v souladu s legislativou, takže to je směr, kde se ozvat.

P. Stavjaník 25.3.2013 9:13

Reklamština

je neškodná. Ať si výrobci prodávají co chtějí, pokud to má kupce a není to zdraví škodlivé. Jen bych se přimlouval za větší text složení výrobků. Už mi to začíná taky dělat problémy přečíst. Na druhou stranu, pokud to nepřečtu, tak si takový výrobek stejně nekoupím.

P. Čech 25.3.2013 12:23

Re: Reklamština

Asi brzy umřete hlady, protože přečíst text na obalu nelze u žádných potravin.

P. Stavjaník 25.3.2013 14:06

Re: Reklamština

Za pár let asi ano, nebo budu hrát s obchodníky ruskou ruletu. Jsem krátkozraký, tak to ještě bez brejlí přelouskám.

A. Osvaldová 25.3.2013 12:54

Re: Reklamština

A když kupujete zboží vážené, u pultu, u našich spoluobčanů řezníků, tak čtete z čeho a co? Občas, když vidím, co mele do sekané náš řezník, tak odcházím, ani mělčit a křehčit nic nemusí.  :-D

P. Stavjaník 25.3.2013 14:04

Re: Reklamština

Maso beru jenom v Makru, v podstatě větší nákupy dělám jen tam, protože tam není blázinec a na nákup je větší klid. Navíc se mi tam ještě nepodařilo koupit nic zkaženého, což je v naší obchodní síti nebývalý úspěch.

J. Kos 25.3.2013 8:50

Máme tady instituce, které mají kontrolovat

kvalitu zboží. Myslím průběžně. Kontrolovat se ale začne až je nějaký hodně velký průšvih. Viz třeba pančovaný alkohol. Kolik lidí muselo zemřít, díky lajdáckosti těch, kteří měli konat ! Nebo taky díky úplatkům ?

Velký zloděj-to se ví, ten se trestu nebojí, svobodě se stále těší, malý zloděj-ten se věší. Napsal F. Egerle již v roce 1919 !

I. Hil 25.3.2013 15:05

Re: Máme tady instituce, které mají kontrolovat

Co měli konat?

-. Zip 26.3.2013 0:00

Re: Máme tady instituce, které mají kontrolovat

Tohle je hysterická a nespravedlivá reakce - ono se samozřejmě průběžně kontroluje. A naopak v ČR mnohem víc, než jinde v Evropě - proč se asi na řadu průšvihů Evropského formátu přišlo u nás? Jenže technicky i fakticky není možno kontrolovat všechno.

L. Orlita 25.3.2013 8:17

až budou ti lidé, co kupují ty sajrajty

chodit po doktorech, mít špatnou náladu apod., tak ať si vzpomenou, jak chtěli "ušetřit". Šetřetě na kouření, chlastání a přežírání a budete mít daleko spokojenější život.

A. Aichou 25.3.2013 9:10

Re: až budou ti lidé, co kupují ty sajrajty

"Chlastání" bych vyměnil za "popíjení" a v takovém případě je to naprosto úžasná rada :)

J. Fohler 25.3.2013 8:12

Potraviny

Maso a masné výrobky obchodníci pouze nabízejí.Zákazník rozhoduje,co si koupí.Pokud mu něco nevyhovuje,neměl by to koupit podruhé.Vím,že je v ČR dostatek prodejen kvalitního masa a masných výrobků.Pokud zákazník kupuje výrobek v ceně 49,90Kč/kg,nemůže být z masa.(nebo z mléka).U mléčných výrobků je uváděn podíl tuku v sušině např.40% a sušiny je 60%,takže podíl tuku ve výrobku je 24%.


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...