Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Jak si vyložit "reklamštinu" obchodníků? Seznam potravin, kterým se raději vyhněte

Obchodní řetězce v honbě za co nejnižší cenou prodávají potraviny, které by dříve za jídlo nikdo nepovažoval. A zákazníci na nevídaně nízké ceny slyší. Jak ukázal nedávný případ zlevněných masných výrobků v obchodech Albert, nákup nastavovaných potravin vyjde mnohdy dráž než těch kvalitních.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Papazian, Ing. 25.3.2013 11:11

Re: Celý problém

O ČSSD jsem zde nic nepsal. Mít volbu jíst nekvalitní potraviny - to si asi děláte legraci. To je asi podobné jako mít volbu zabíjet nevinné. Takové volby by vůbec neměly být legální a Vámi obhajované. Příště byste mohl být v rámci větší volby terčem Vy sám.

O. Uživatel 25.3.2013 11:03

Uživatel požádal o vymazání
L. Papazian, Ing. 25.3.2013 11:00

Re: Produkty jsou mezi zákazníky oblíbeny??????

Obchodní síť ALBERT navrhuji bojkotovat, aby viděla, jak je oblíbena.

L. Papazian, Ing. 25.3.2013 10:58

Re: Celý problém

Proto je třeba bojovat za výšší příjmy obyvatel a osvětu, tak aby se lidé ve vlastním zájmu naučili jíst opět jídla pro lidi a tím se do budoucna opět nezačal zkracovat věk průměrného dožití. Vše nasvědčuje tomu, že se věk lidí bude brzy opět zkracovat. Horší zdravotní péče, horší potraviny, více stresu a období nejistot přináší své plody - úpadek společnosti a národ, který živoří a chová se jako zoufalá zvěř. Ale chci doufat, že se aspoň už od kdejakého usmrkance nenechá přemlouvat a nejen děděk s bábou, ale celý národ vezme rozum do hrsti a bude volit raději hlavou než jen pravou rukou.

L. Papazian, Ing. 25.3.2013 10:54

Ještě zde chybí čerstvé a termizované!

A to se týká nejen jogurtových pochoutek, které již jogurtem nejsou, ale také sýrů, třeba sýru Lučina, který kdysi byl vyráběn jako čerstvý, nyní již taková varianta neexistuje. Proto jako jediného výrobce u nás, který tento typ ve větším vyrábí jako čerstvý je z Kroměříže.

P. Bárta 25.3.2013 10:52

Re: Celý problém

Zcela ilustrativní jsou dny v supermarketech, kdy jsou "akce"  Plná parkoviště a Čech kupuje cokoli, co je zlevněno,

P. Bárta 25.3.2013 10:48

Celý problém

spočívá v tlaku prodejců na snižování prodejní ceny potravin, což je ale vyvoláno

tlakem spotřebitelů a poptávkou po levných výrobcích. Část spotřebitelů, která hledá cenu, je s tím spokojena a část spotřebitelů, která hledá kvalitu, musí číst a kontrolovat. Rozhlédnětě se pořádně v obchodě, část kupujících uchopí 400 gr. balení "párků" za 25 Kč a NIC NEZKOUMÁ!  Je nezajímá, že tam není maso a evidentně ten výrobek již znají a kupují ho opakovaně.  Že je vedle balení za 75,-

a to má  maso a jinou kvalitu, ale nevyhovuje cena.  To je celý problém. Kdyby spotřebitel hledal jen kvalitu bez ohledu na ceny, byla by situace zcela jiná a tenhle faktor, tenhle český faktor, hledání nízké ceny spotřebitelem,  určuje vývoj trhu

M. Starý 25.3.2013 10:39

Panšovaný alkohol, maso, krmá sůl...

Všechny tyto aféry ukazují zbytečnost ČOI, ČZPI, Telekomunikační úřadu a dalších státních institucí "chránících obyčejného zákazníka". Spíše to budí dojem, že tyto úřady slouží ke chlácholení na.s.r.ané veřejnosti. Albert (Ahold) už dávno proslul "omlazovám" shnilého masa, změnil název z Hypernovy na Albert a pokračuje dál. Pouze to dělá sofistikovaněji.

R. Hroza 25.3.2013 9:54

ještě je to marketing?

Co všechno se dá schovat pod toto exotické slovo. Co bylo obsahen kdysi je zapomenuto. Dnes je marketingem nelítostná a bezohledná manipulace zákazníkem aby byl připraven kupovat a konzumovat nekvalitní a někdy i škodlivé šmejdy. A ty výmluvy mluví za všechno: křehčení, dopékání, dochucovadla, zvýrazňovače, masný výrobek, perlivé víno, výrobek sýrového typu, opékáček... fantazii se meze nekladou.Jen kyž nám to zákazník konzumuje. Konzumujte, konzumujte.

O. Kovarik 25.3.2013 9:32

reklamština

Mám za to,že většina lidí je vzdělaná.Že umí číst,psát a počítat.Umí si přečíst etiketu a spočítat si jestli je to opravdu výhodné.Roman Vaněk tady nakousl dost závažné téma.Nicméně snaha o osvětu se mění v davovou hysterii.

Pokud chci kvalitní maso,nebo zeleninu,tak jdu tam,kde si můžu vybrat,přivonět,ochutnat.Maso v zapařených krabičkách je špatný vtip.Zase na druhou stranu....i to si najde své kupce.

Nicméně jsem rád,že se konečně někdo začal zajímat o Albert.To je neskutečný kentus co tam prodávají.

P. Čech 25.3.2013 9:19

Produkty jsou mezi zákazníky oblíbeny??????

Produkty, to je to správné slovo, protože o potraviny se nejedná. Proč jsou mezi zákazníky oblíbeny? Protože jsou zákazníci obchodníky podváděni, nevědí, co kupují a dovědět se to nemají možnost . Písmenka na výrobcích nelze přečíst ani pomocí lupy. Zkuste na takovýto masný produkt napsat  č i t e l n ý m  písmem, že obsahuje 20% vody a navíc cehemikálie! Potom teprve uvidíte, jak jsou oblíbeny. Zákazníci jsou klamáni a podváděni a nikdo jim v tom nehodlá pomoci. proto jsou ony produkty "oblíbeny".

P. Stavjaník 25.3.2013 9:13

Reklamština

je neškodná. Ať si výrobci prodávají co chtějí, pokud to má kupce a není to zdraví škodlivé. Jen bych se přimlouval za větší text složení výrobků. Už mi to začíná taky dělat problémy přečíst. Na druhou stranu, pokud to nepřečtu, tak si takový výrobek stejně nekoupím.

A. Aichou 25.3.2013 9:10

Re: až budou ti lidé, co kupují ty sajrajty

"Chlastání" bych vyměnil za "popíjení" a v takovém případě je to naprosto úžasná rada :)

J. Kos 25.3.2013 8:50

Máme tady instituce, které mají kontrolovat

kvalitu zboží. Myslím průběžně. Kontrolovat se ale začne až je nějaký hodně velký průšvih. Viz třeba pančovaný alkohol. Kolik lidí muselo zemřít, díky lajdáckosti těch, kteří měli konat ! Nebo taky díky úplatkům ?

Velký zloděj-to se ví, ten se trestu nebojí, svobodě se stále těší, malý zloděj-ten se věší. Napsal F. Egerle již v roce 1919 !

L. Orlita 25.3.2013 8:17

až budou ti lidé, co kupují ty sajrajty

chodit po doktorech, mít špatnou náladu apod., tak ať si vzpomenou, jak chtěli "ušetřit". Šetřetě na kouření, chlastání a přežírání a budete mít daleko spokojenější život.

J. Fohler 25.3.2013 8:12

Potraviny

Maso a masné výrobky obchodníci pouze nabízejí.Zákazník rozhoduje,co si koupí.Pokud mu něco nevyhovuje,neměl by to koupit podruhé.Vím,že je v ČR dostatek prodejen kvalitního masa a masných výrobků.Pokud zákazník kupuje výrobek v ceně 49,90Kč/kg,nemůže být z masa.(nebo z mléka).U mléčných výrobků je uváděn podíl tuku v sušině např.40% a sušiny je 60%,takže podíl tuku ve výrobku je 24%.


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...