Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kvůli daním prodlouží úřední hodiny

Daňové přiznání - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daňové přiznání - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA Finanční úřady stejně jako loni rozšíří na konci března úřední hodiny. Důvodem je termín pro podání daňového přiznání z daně z příjmu, které musejí podnikatelé odevzdat do konce března. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí.

Poslední březnový týden od 23. do 27. března budou mít podatelny všech finančních úřadů otevřeno denně až do 18:00. V okresních městech budou otevřeny i v sobotu 28. března, a to od 08:00 do 12:00. V pondělí 30. března a úterý 31. března 2009 budou podatelny všech finančních úřadů otevřeny do 18:00.

Pracovníci daňové správy budou rovněž i letos vyjíždět do vybraných obcí, aby prostřednictvím kontaktních míst podání daňových přiznaní usnadnili. "Nejčastěji půjde o obce s pověřeným obecním úřadem, jejichž starostové projeví o tuto službu zájem," uvedlo MF. Konkrétní seznam obcí, včetně bližších informacích o dnech, místě a hodinách fungování kontaktních míst daňové správy, je zveřejněn na webových stránkách České daňové správy a na vývěskách jednotlivých finančních úřadů.

Pokud lidé nestihnou termín pro podání daňového přiznání, hrozí jim zvýšení vyměřené daně až o desetinu. V případě pozdní úhrady daňové povinnosti je nutné počítat i s úroky za prodlení. Bez obav mohou být plátci daně z příjmu fyzických osob, kteří využívají služby daňových poradců, protože ti mají čas do konce června.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!