26. února 2009 9:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kvůli daním prodlouží úřední hodiny

Daňové přiznání - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daňové přiznání - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA Finanční úřady stejně jako loni rozšíří na konci března úřední hodiny. Důvodem je termín pro podání daňového přiznání z daně z příjmu, které musejí podnikatelé odevzdat do konce března. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí.

Poslední březnový týden od 23. do 27. března budou mít podatelny všech finančních úřadů otevřeno denně až do 18:00. V okresních městech budou otevřeny i v sobotu 28. března, a to od 08:00 do 12:00. V pondělí 30. března a úterý 31. března 2009 budou podatelny všech finančních úřadů otevřeny do 18:00.

Pracovníci daňové správy budou rovněž i letos vyjíždět do vybraných obcí, aby prostřednictvím kontaktních míst podání daňových přiznaní usnadnili. "Nejčastěji půjde o obce s pověřeným obecním úřadem, jejichž starostové projeví o tuto službu zájem," uvedlo MF. Konkrétní seznam obcí, včetně bližších informacích o dnech, místě a hodinách fungování kontaktních míst daňové správy, je zveřejněn na webových stránkách České daňové správy a na vývěskách jednotlivých finančních úřadů.

Pokud lidé nestihnou termín pro podání daňového přiznání, hrozí jim zvýšení vyměřené daně až o desetinu. V případě pozdní úhrady daňové povinnosti je nutné počítat i s úroky za prodlení. Bez obav mohou být plátci daně z příjmu fyzických osob, kteří využívají služby daňových poradců, protože ti mají čas do konce června.

ČTK