4. listopadu 2008 10:22 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Letenka z Evropy do USA bude stát 10 eur

Letoun Ryanair - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun Ryanair - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

DUBLIN Let z Evropy do Ameriky bude již v příštím roce stát pouhých 10 euro. Včera to prohlásil generální ředitel irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair Michael O'Leary. Podmínkou získání takové letenky bude včasná rezervace.

„Takto levné budou letenky ve třídě economy, zatímco letenky v byznys třídě budou velmi drahé,“ doplnil O'Leary. Levné transatlantické letenky by měly být zavedeny na letech z londýnského letiště Stansted a také z Dublinu do New Yorku, Bostonu, Los Angeles, San Franciska a na Floridu. Ceny levných letenek budou ale ještě navýšeny o letištní poplatky.

Ryanair hodlá pokračovat v agresivním snižování cen letenek i přesto, že se jeho čistý zisk ve druhém finančním čtvrtletí, končícím v září, propadl o 31 procent na 185,8 milionu eur.

Firma, která je největší evropskou nízkonákladovou leteckou společností chce v době recese odlákat zákazníky konkurentům i tím, že zavede nové trasy. Rozhodla se proto posílit svoji flotilu o více než 50 letadel, kterých se zbavují konkurenční aerolinky.
fab

Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESNÍ INŽENÝR VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč