11. září 2008 13:29 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Letiště Praha propustí 150 zaměstnanců

PRAHA Mluvčí Správy Letiště Praha informovala o tom, že firma kvůli přípravě na privatizaci 1.prosince zruší 240 pracovních míst a tím přijde o místo desetina zaměstnanců. Pro tu Správa Letiště Praha vyčlení částku ve výši jednoho milionu korun na program odborné pomoci při uplatnění na trhu práce.

"Je zřejmé, že tento krok zvýší hodnotu naší společnosti z pohledu
potenciálních investorů," uvedl generální ředitel Správy Letiště Praha
Miroslav Dvořák. "Nicméně každá firma, která se chová tržně a chce uspět v konkurenčním prostředí, prochází obdobným procesem pravidelně, ne jen v období přípravy na změnu vlastníka," dodal.

Podle vrchního ředitele pro Finance a korporátní služby Petra Vlasáka získají zaměstnanci nadstandardní odstupné. Jeho výše může dosáhnout v souladu s kolektivní smlouvou a v závislosti na délce zaměstnání až sedminásobku jejich průměrné mzdy.

Společnost k propouštění přistoupila po detailní analýze využití lidských zdrojů. Ta ukázala, že část pracovních pozic se překrývá a některé nejsou pro další rozvoj firmy potřebná. "Snahou společnosti bylo minimalizovat dopad na stávající zaměstnance, proto v prvé řadě došlo ke zrušení 90 neobsazených tabulkových míst, což představuje více než jednu třetinu z výše uvedeného počtu," uvedla Krejčí.

Prodej pražského letiště je považován v současnosti za jednu z
nejvýznamnějších investičních příležitostí v oboru. O letiště předběžně vyjádřilo zájem na šest desítek firem z celého světa. Ministr financí Miroslav Kalousek očekává výnos z privatizace podniku vyšší než 100 miliard korun.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.